VIDEO: rīdzinieki, ieraugot dāmu musulmaņu tērpā, fotografē un izturas nievājoši

6 komentāri
VIDEO: rīdzinieki, ieraugot dāmu musulmaņu tērpā, fotografē un izturas nievājoši
FOTO: Flickr

Publiskajā telpā šobrīd aktīvi notiek diskusijas, ko darīt ar sievietēm musulmanēm, kuras nēsā tādu apģērbu, kas aizsedz visu, izņemot acis. Par to ir izteicies gan prezidents, gan kultūras ministre, gan citas augsti stāvošas amatpersonas.

TV3 raidījuma Bez Tabu komanda nolēma veikt eksperimentu un doties Rīgas ielās, lai vērotu, kāda ir Latvijas sabiedrības reakcija, kad viņu acu priekšā parādās nikābā tērpta dāma.

Rīgas centrā latviešu meitene tiek pārģērbta tradicionālā musulmaņu sieviešu apģērbā. Pēc tam taisnā ceļā dāma dodas uz vietu, kur ik dienu apgrozās tūkstošiem iedzīvotāju – Rīgas Centrāltirgu. Nekavējoties tiek iegūta cilvēku uzmanība un pirmās replikas dzirdamas, vēl neaizejot līdz tirgotājiem.

Droši vien, ka spridzekli nes. ”Normāliem” cilvēkiem no tā ir bail.

Uzmanības pievēršana turpinās arī Centrāltirgū.

Tas jau ir baisi. Poļina, paskaties! Tas jau ir par daudz! Redzējāt, ja? Viņai vēl vajadzētu izkapti un tad vispār… Būtu tieši tas pats.

Redzams, ka nikābā tērptas sievietes parādīšanās tirgū vienaldzīgus neatstāj. Piezīmes un replikas tiek izteiktas aiz muguras. Iepērkoties redzams pārdevējas mulsums, tomēr galu galā sieviete tiek apkalpota. Pēc tam tiek pārrunāts, kāda būtu bijusi pareizākā rīcība.

Vairāk skaties pievienotajā video!