VIDEO: Pulku nokaitina jautājumi par Vienotības Rīgas mēra amata kandidātu

Pievienot komentāru

Vienotība no Saeimā pārstāvētajām partijām pirmā nosaukusi cilvēku, kurš plāno atņemt galvaspilsētas vadības grožus Nila Ušakova un Andra Amerika tandēmam. Partijas pārstāvji šodien preses konferencē oficiāli paziņoja, ka tās Rīgas mēra amata kandidāts būs Saeimas deputāts Vilnis Ķirsis.

Partijas sekmīgu piedalīšanos nākamajās pašvaldību vēlēšanās gan sarežģīs tas, ka tai tikko kā ir atņemts valsts finansējums, par ko daļēji ir atbildīgs arī Vienotības kandidāts uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu Ķirsis.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs partijai atņēmis valsts finansējumu – aptuveni 140 tūkstošus eiro gadā. Tas saistīts ar atsevišķu Vienotības biedru individuālajām kampaņām iepriekšējās Saeimas vēlēšanās. Individuālā kampaņa bija arī partijas kandidātam uz Rīgas mēra amatu Ķirsim. Vienotības vadītājs Andris Piebalgs grib no atbildīgajiem biedriem zaudējumus piedzīt.

Šodien Ķirsis izvairīgi atbildēja uz jautājumu, vai viņš atmaksās daļu no partijai radītajiem zaudējumiem.

Vilnis Ķirsis, Vienotības Rīgas mēra amata kandidāts:

Jebkurā sporta spēlē pēc zaudējuma vairs neanalizē, kurš tur kuram neiedeva piespēli vai kurš spēlēja individuāli. Rezultāts visiem ir viens, visi ir zaudējuši, un es, protams, esmu gatavs uzņemties solidāri atbildību un atzīt savu kļūdu.

Šīs tēmas iztirzāšana drīz vien nokaitināja Vienotības Rīgas nodaļas vadītāju Olafu Pulku.

Es atgādināšu, ka mums preses konferences temats ir tomēr Vienotības Rīgas saraksts un tā veidošanas principi un līderis;  ja kādam ir jautājumi par citām tēmām, tad, lūdzu, es aicinu pagaidīt pēc preses konferences.

Olafs Pulks, Vienotības Rīgas nodaļas vadītājs:

Nākamajā domes sasaukumā partija vēlas sadarboties ar Nacionālo apvienību un Zaļo un zemnieku savienību. Vienotība plāno vēlēšanās startēt ar atklāto sarakstu, piesaistot gan nevalstisko organizāciju un biedrību pārstāvjus, gan arī dažādu nozaru profesionāļus. Pašvaldību vēlēšanas notiks nākamā gada jūnijā.

Rīga kļuvusi pārāk dārga, tās vadība necenšas piesaistīt investīcijas, bet par galvaspilsētas vizītkarti kļuvusi korupcija – tā pašreizējo situāciju raksturo Vilnis Ķirsis, kurš šodien oficiāli izvirzīts par Vienotības kandidātu Rīgas mēra amatam.

Lasi vēl