VIDEO: piemin Otrā pasaules kara Ziemassvētku kaujas

Komentāri

Latvijā piemin Otrā pasaules kara Ziemassvētku kaujas. 1944. gadā tās risinājās Kurzemē, Lestenes apkārtnē. Jau par tradīciju ir kļuvusi kaujās kritušo piemiņa Lestenes baznīcā, kādreiz vienā no krāšņākajiem dievnamiem visā Latvijā.

Ziemassvētku kaujas Latvijas teritorijā ritējušas abos pasaules karos. Abas nosaukumu ieguvušas, jo risinājās gada klusākajā laikā. Tam vajadzētu paiet miera, nevis cīņu brīdim. Taču tā nebija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

1944. gada cīņas tiek uzskatītas par vienām no traģiskākajām Nacistiskās Vācijas okupētās Latvijas vēsturē. Valsts likteni gan tās neizšķīra, taču cerības par neatkarību karavīru sirdīs vēl bija.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl