VIDEO: pasniegtas Latvijas izcilības balvas kultūrā

Komentāri

Šovakar pasniegtas Latvijas izcilības balvas kultūrā – par īpašiem sasniegumiem, kas bijuši nozīmīgi pašu mājās un guvuši arī starptautisku rezonansi.

Starp laureātiem – arī mākslinieki, kas interesējušies – vai dīķa baktērijas spēj ražot elektrību?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izcilības balvu kultūrā par starptautiskiem sasniegumiem un pašmāju kultūras skatuves nozīmīgu bagātināšanu ik gadu piešķir trim izcilām personām vai mākslinieku tandēmiem. Par šī gada pārsteigumu kļuvusi celmlaužu ģimene – Rasa un Raitis Šmiti, kuri 20 gadu garumā veidojuši laikmetīgās mākslas vidi, kur zinātne, tehnoloģijas un māksla savijas vienā.

Abi mākslinieki vienmēr pārsteidz ar neordinārām idejām un eksperimentiem, piemēram, pētot augu attīstību, ja cilvēki ar tiem aktīvi komunicē vai arī brīvdabā dīķī pētot baktēriju spējas ražot elektrību. Vairums darbu top sadarbojoties ar zinātniekiem un vienlaikus ir ilgstoši pētījumi.

Šmitu darbi apceļo pasaules nozīmes laikmetīgās mākslas muzejus, bet paši mākslinieki pēdējās desmitgadēs kļuvuši par vidutājiem starp Latvijas kultūras telpu un ārvalstīm.

Izcilības balva kultūrā pasniegta arī vienam no pasaulē atzītākajiem diriģentiem Andrim Nelsonam par spožu starptautisku veikumu akadēmiskās mūzikas jomā, gūstot prestižo ASV skaņu ierakstu akadēmijas “Grammy” balvu nominācijā un ievērojamā britu žurnāla “Gramophone” klasiskās mūzikas gada balvas. Kā arī balvu saņēma Turaidas muzejrezervāts, kas ilgstoši strādājis pie nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā, pētniecībā un popularizēšanā un šogad saņēmis Eiropas Kultūras tūrisma tīkla konkursa galveno balvu kā ilgtspējīgs kultūras tūrisma galamērķis. Balva ir simbolisks pagodinājums un novērtējums, kā arī materiāla dāvana 7000 eiro apmērā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl