VIDEO: par ko bažījas par sertifikātiem iegūto Latvijas gāzes akciju īpašnieki?

0 Komentāru
VIDEO: par ko bažījas par sertifikātiem iegūto Latvijas gāzes akciju īpašnieki?
LETA

Monopoluzņēmums Latvijas Gāze tiks sadalīts, – tāds lēmums šodien pieņemts ārkārtas pilnsapulcē. Tajā piedalījās gan lielie, gan mazie akcionāri, kas savulaik uzņēmumā ieguldījuši privatizācijas sertifikātus. Daļa no viņiem apgalvo, ka izvēles, kā balsot, nemaz nav bijis, vēl citi nemaz nav sapratuši balsojuma būtību.

Latvijas Gāzes sporta zālē lēmumu par uzņēmuma nākotni pieņēma 140 akcionāri. Lielākā daļa no viņiem – mazie akcionāri, kas savulaik uzņēmumā ieguldījuši privatizācijas sertifikātus.

Zaļo gaismu gāzes tirgus liberalizācijai gada sākumā deva Saeima. Saskaņā ar lemto no monopola jānodala pārvaldes un uzglabāšanas aktīvi, veidojot jaunu uzņēmumu.

Balsis tika skaitītas elektroniski un tikai 0,01 procents no klātesošajiem bija pret sadalīšanu. Šie cilvēki nebūs jaunā uzņēmuma akcionāri un varēs pretendēt uz kompensāciju, kuras apmērs pagaidām gan vēl nav zināms.

Video

Mazie akcionāri, kas balsoja par, uzskata, ka viņiem īsti nebija izvēles, turklāt daudzi nemaz nesaprata balsojuma jēgu.

Lai arī ne milzīgas, tomēr akcijas nes dividendes, tādēļ būtiski, lai pēc monopola sadalīšanas to apmērs nemainītos, bažījas akcionāri.

Lielākā akcionāra Krievijas Gazprom pārstāvis arī balsoja par uzņēmuma sadalīšanu gan ar atrunu, ka bijis spiests šādi rīkoties. Iespējams, tādā veidā vaļā tiek atstātas durvis tiesu darbiem ar valsti.

Zālē bija arī tādi, kas nobalsoja par, kaut gribēja balsot pret sadalīšanu.

Paust savu gribu vēlreiz kungs varēs jau jaundibināmā uzņēmuma Conexus Baltic Grid, kuru paredzēts dibināt gada beigās, pirmajā akcionāru sapulcē.
0 Komentāru