VIDEO: Pa Ventspils šoseju, pārkāpjot ātrumu, traucas policijas automašīna

1 komentārs
VIDEO: Pa Ventspils šoseju, pārkāpjot ātrumu, traucas policijas automašīna
Ilustratīvs foto: LETA

Kāds aculiecinieks video iemūžinājis steidzīgu policijas ekipāžu, kas traucās par šoseju Rīga–Ventspils ar ātrumu 140 kilometru stundā.

”Manuprāt, likums ir visiem viens. Neviens nav ideāls, taču no Valsts policijas sagaidu likumu un noteikumu respektēšanu,” raksta aculiecinieks.

Kā redzams video, policijas automašīnai nebija nedz ieslēgtas sirēnas, nedz bākugunis.

Policijas automašīnām ir atļauts pārsniegt noteikto braukšanas ātrumu, ja ir ieslēgtas bākugunis un speciāla skaņas iekārta. Tad policijas transports kļūst par operatīvo transportlīdzekli, un var neievērot noteikto braukšanas ātrumu. Pretējā gadījumā atļautais braukšanas ātrums ir jāievēro arī policistiem, portālam Skaties.lv sacīja Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins.

Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins:

Prakse ir šāda – ja konkrētā situācijā konstatē, ka policists pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus, tad, tāpat kā citiem autovadītājiem, arī policistiem uzliek sodu par ātruma pārkāpumu. Soda apmērs ir tieši tāds pats, kā pārējiem, bet atsevišķos gadījumos, ja pārkāpums bijis īpaši smags, ir iespējama darbinieka saukšana pie disciplināratbildības.

Ja tiek novēroti šādi pārkāpumi, policija aicina piefiksēt automašīnas numurzīmes, un sniegt informāciju policijai, sacīja Valsts policijas pārstāvis.

Konkrētajā gadījumā video numurzīmes saskatīt nav bijis iespējams, tādēļ steidzīgo policistu nevarēs saukt pie atbildības.

1 komentārs