VIDEO: ministri šodien strādā Liepājā

Komentāri

Pēdējā valdības izbraukuma sēde notika Valmierā, kad pilsētu vadīja toreizējā premjera Aigara Kalvīša pārstāvētā Tautas partija. Savukārt tagad, kad valdības vadītājs ir Māris Kučinskis, izbraukuma sēdes vieta ir Liepāja, kuru vada Kučinska partijas biedrs Uldis Sesks. Premjers gan norāda, ka Liepāja izvēlēta, jo šeit notiek ikgadējās Ministru kabineta balvas pasniegšana.

Pēdējā valdības sēde Liepājā notika tālajā 1919. gadā Brīvības cīņu laikā. Premjers norāda, ka varbūt ikgadējo valdības izbraukuma sēžu rīkošana kļūs par tradīciju, un nākamgad tas varētu notikt Latgalē. Valdības vadītājs gan neko nesola, atzīstot, ka iepriekšējais mēģinājums iedibināt šādu tradīciju bija nesekmīgs.

Šī valdības locekļiem esot iespēja labāk saprast pilsētas un reģiona būtiskākos jautājumus.

Ministri Liepājā izskatīja gan valdības ikdienas jautājumus, gan informatīvos ziņojumus, kas tiešā veidā saistīti ar pilsētas un reģiona attīstību. Liepājas mērs Uldis Sesks uzskata, ka izbraukuma sēdes rīkošana ir labs žests, kam varētu būt arī sausais atlikums.

Ar vispārēju pilsētas un tās apkārtnes attīstības vīziju iepazīstināja Sesks, bet valdība izskatīja arī jautājumus par jaunā cietuma būvniecību Liepājā, ko plānots pabeigt 2019. gadā. Satiksmes ministrs pieļāva, ka varētu atjaunot airBaltic reisus uz Liepāju. Pirmais testa lidojums notiks decembra sākumā. Tikmēr aizsardzības ministrija prezentēja plānu pēc 10 gadiem Liepājas Karostā veidot militāro bāzi, kas būtu paredzēta arī NATO kuģiem.

Savukārt liepājnieku viedokļi atšķiras. Citi uzskata, ka valdības ierašanās pilsētā, kurā piedzimst vējš, pievērsīs uzmanību Liepājas problēmām un palīdzēs tai attīstīties, savukārt citi atkal uzskata, ka valdības sēžu noturēšana ārpus Rīgas neko daudz nemainīs.

Lasi vēl