VIDEO: melnajiem stārķiem izšķīlušies divi mazuļi

Komentāri

Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā melnā stārķa ligzdā aizvadītajā nedēļas nogalē izšķīlušies divi putnēni, liecina portāla Dabasdati.lv publiskotā informācija.

Pirmais stārķēns izšķīlies naktī no sestdienas uz svētdienu, bet otrs – svētdienas rītā. Kopumā melnā stārķa mātīte šogad izdējusi četras olas.

Lai gan ligzda vairākas reizes piedzīvojusi jūras ērgļa uzbrukumus, šogad tos izdevies veiksmīgi atvairīt. Pērn divas no četrām olām aizgāja bojā. Pārējās divas tika veiksmīgi izperētas, un mazuļi arī tika izaudzināti.

Šogad ar tiešsaistes kameru palīdzību var novērot to pašu melno stārķu ligzdu, kurai kamera tika uzstādīta pagājušajā gadā. Ligzda atrodas Zemgales mežos, nelielas upītes krastā, kādā vecā ozolā. Melnais stārķis Eiropā ir reti sastopams, tāpēc šī putnu suga ir īpaši aizsargājama. Latvijā pēdējos 20 gados melno stārķu skaits samazinājies vairāk nekā par pusi.

Video: Dabasdati.lv

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl