VIDEO: Latvijas Radio bigbendam – 50

Komentāri

Atdzimis kādreizējās latviešu kulta grupas Odis un maestro Raimonda Paula gandrīz 30 gadus sens un pats pirmais kopprojekts. Grupas Odis dalībnieki stāsta, ka par albuma iznākšanu varētu izdot pat grāmatu. Un tas ir tikai viens no Latvijas Radio bigbenda gaidāmās 50 gadu jubilejas muzikālās tortes gabaliņiem.

Tie bijuši mūsdienām pat neiedomājami paņēmieni, ar kādiem pirms gandrīz 30 gadiem latviešu kulta grupa Odis aranžēja Raimonda Paula mūziku, kas tika sarakstīta Aloiza Brenča kinofilmai Depresija. Tagad tā bigbenda dzimšanas dienas priekšvakarā iegūst jaunu skanējumu. Un tā savulaik bijusi pirmā grupas un maestro sadarbība.

Grupas Odis mūziķis un komponists Raimonds Macats:

Atceroties visu, kā mēs to rakstījām, pārrakstot tās notis vēlreiz. Kā viņš ieradās pie mums Ogres galā, kur mēs mēģinājām, kā mēs tīrījām tās telpas, un kā gatavojām salātus, lai viņam būtu ko paēst. Un, kā tā pirmā iepazīšanās notika ar to, ko mēs tur esam sadarījuši. Varētu jau arī uzrakstīt grāmatu par to, kā mēs iespēlējām šo albumu.

Komponists Raimonds Pauls:

Mēs jau tagad diezgan daudz vandāmies pa radio arhīviem un atrodam daudz ko tādu, par ko šodien nemaz nav jākaunas, tikai velc ārā un spēlē.

4. novembrī gaidāmais Latvijas Radio bigbenda pus gadsimta jubilejas koncerts, kuram tiek gatavota arī šīs kinofilmas mūzikas atdzimšana jaunās skaņās, atskatīsies arī uz pašiem bigbenda pirmsākumiem, kopš to vadījuši arī leģendārie Gunārs Rozenbergs un Alnis Zaķis. Kopš tā laika mainījušies ne tikai dažnedažādi apvienības nosaukumi, bet pirms gandrīz 20 gadiem kolektīvu pat likvidēja.

Video

Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs Māris Briežkalns:

Vēl tajos padomju laikos bija uzskats, ka latviešu mūzikai jābūt un jākomponē, un atnāca neatkarības gadi, bija uzskats – priekš kam mums latviešu mūziku, mums ir amerikāņu, brīvība.

Tikai pirms četriem gadiem bigbends atkal oficiāli atjaunots. Un tas ir arī galvenais akcents jubilejā – kolektīva atdzimšana.

Raimonds Pauls:

Tagad jāsaka – notiek manā izpratnē tāda ļoti daudzsološa renesanse visai šai lietai. Ļoti daudz koncertu ar izcilu ārzemju izpildītāju piedalīšanos.

Daļa no ārvalstu mūziķiem, ar kuriem bigbends ir pēdējos gados muzicējis kopā, būs ar apvienību uz vienas skatuves arī jubilejas koncertā. Māris Briežkalns uzskata, ka kolektīvam izdevies sevi pierādīt arī globālākā mērogā.

Māris Briežkalns, Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs

Es esmu saņēmis e-pastu, kur viens britu mūziķis raksta – kāpēc BBC orķestris nevar tā spēlēt, kā spēlē Latvijas radio bigbends?

Bet pēc jubilejas koncerta, kurā no pašmāju mūziķiem piedalīsies arī dziedātāja Kristīne Prauliņa un Intars Busulis, bigbends jau tuvākā nākotnē posīsies koncertiem arī uz ASV, Austrāliju, un, iespējams, Ķīnu.

Lasi vēl