VIDEO: Latvijā gatavojas uzņemt 455 karavīrus no Kanādas

0 Komentāru
VIDEO: Latvijā gatavojas uzņemt 455 karavīrus no Kanādas
LETA

Jau nākamā gada rudenī Latvijā jābūt izvietotai tūkstoš karavīru lielai NATO spēku kaujas grupai. Kādi praktiski soļi līdz tam vēl veicami, par to šonedēļ vizītē tika spriests ar Kanādas kolēģiem, kuri būs daudznacionālās kaujas grupas vadībā.

Kanādas bruņoto spēku komandieris vizītē Latvijā ieradās jau vakar, kad tikās ar aizsardzības ministru. Šodien ģenerālis apmeklēja Ādažu militāro bāzi.

Politiskais lēmums par balatjona lieluma kaujas grupas izvietošanu Latvijā tika pieņemts pirms vairāk nekā diviem mēnešiem Varšavas NATO samitā. Tā mērķis atturēt lielo kaimiņvalsti no iespējamas agresijas.

Tā kā politiskie lēmumi ir pieņemti, atlikusi to praktiska ieviešana.

No Kanādas Latvijā ieradīdies 455 karavīri, kuri veidos kaujas grupas kodolu. Kopumā pie mums varētu tikt izvietoti vēl piecu valstu karavīri, starp viņiem arī poļi un itāļi.

Video

Diskusijas ar citiem Eiropas kolēģiem par alianses kaujas grupu uzņemšanu Baltijā un Polijā turpināsies Horvātijā, uz kuru dosies gan Latvijas, gan Kanādas bruņoto spēku vadība. No Rīgas Kanādas bruņoto spēku vadītājs līdzi sev paņēma arī kādu suvenīru – plāknsīti ar savu vārdu latviešu valodā.

Nozīmīgs skaits kanādiešu karavīru Latvijā ieradīsies nākamā gada maijā, taču paši pirmie, kas palīdzēs gatavosies uzņemšanai, vēl ātrāk.

Latvojas puse sagaida, ka pirmie spēki no kanādiešu vadītās kaujas grupas Latvijā ieradīsies jau nākamā gada sākumā.

0 Komentāru