Komentāri

Par godu Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē laista klajā īpaša divu eiro monēta. Tās nacionālajā pusē attēlots dzirnakmens, kas ir arī Latvijas prezidentūras simbols.

Monētas dizaina autors ir Gunārs Lūsis, bet ģipša atlējumu veidojis Jānis Strupulis. Latvijas Bankā skaidro, ka jauno divu eiro monētu tirāža ir viens miljons eksemplāru un galvenais tās uzdevums – mūsu valsts popularizēšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Papildus ir arī izkaltas augstākas kvalitātes tāda paša dizaina divu eiro monētas, tās gan tiek tirgotas par augstāku cenu nekā to nominālvērtība.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl