VIDEO: karavīri uzspridzina nesprāgušo munīciju

Komentāri

Par vienu no piesārņotākajam vietām Latvijā uzskatāma Cekule Pierīgā. Teju gadsimta garumā tur atradās munīcijas glabātavas.

Līdzās esošais mežs  joprojām ir kā nosēts ar aizgājušo laiku sprādzienbīstamiem priekšmetiem, kas ik pa laikam pievilina piedzīvojumu meklētājus – arī ar letālām sekām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tādēļ jau vairākus gadus rudenī šeit pulcējas nesprāgušās munīcijas neitralizētāji no vairākām valstīm. Pusotras nedēļas guvums mācībās Detonators Cekulē nereti ir līdzvērtīgs apjomam, kas visā Latvijā tiek neitralizēts pusgada laikā.

Cekules mežos savāktie sprādzienbīstamie priekšmeti tiek nogādāti iznīcināšanai Ādažu poligonā. Vienam no sprādzieniem liecinieki bija arī LNT Ziņas.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl