Video: “Karameļu darbnīca” Jelgavā sniedz iespēju strādāt jauniešiem un bēglim no Sīrijas

9 komentāri

Jelgavā savu sapni īstenojušas divas māsas – viņas radījušas uzņēmumu, kur no dabīgām izejvielām ar rokām tiek veidotas karameles.

Tagad daudzi Jelgavas jaunieši “Karameļu darbnīcu” izvēlas kā savu pirmo darbavietu, kā arī šeit tiek dota iespēja strādāt bēglim no Sīrijas.

No dabīgiem izejmateriāliem gatavota, ar rokām maisīta, mīcīta un veidota – tas ir Jelgavas ”Karameļu darbnīcas” meistardarbs. Kā stāsta saimniece – uzņēmums sācies no vienas cukura pakas un plītiņas, taču ar apņēmību var panākt daudz. Turklāt neesot jādzīvo Rīgā, lai varētu veiksmīgi attīstīt ideju.

“Pats par sevi saprotams, ka esmu jelgavniece un māsa, idejas autore, arī. Kur nu vēl labāk kā savās mājās – vietā, ko pazīst un pārzina,” piebilst ”Karameļu darbnīcas” saimniece Ilze Priževoite.

Lai gan pati karamele ir trausla un smalka, tās tapšanā jāiegulda fiziski smags darbs. Viktorija, kura strādā plecu pie pleca ar puišiem, tādēļ ir tikusi pie atbilstošas iesaukas. “Jo es strādāju “Karameļu darbnīcā”, jācilā visu laiku smagumi. Tāpēc tā ir iesaukts, ka es esmu stiprākā meitene Jelgavā.”

Uzņēmums sniedz iespēju strādāt ne tikai jauniešiem, bet arī kādam vīrietim no Sīrijas. Alvans un viņa ģimene kā bēgļi ieradās Latvijā un nu par mājām sauc Jelgavu.

“Mums nav vienalga, kas notiek sabiedrībā. Nāca līdzi mums informācija, ka Jelgavā ir sīriešu ģimene. Ir pagājuši aptuveni 3 mēneši, kā viņš pie mums strādā. Sākumā man bija grūti, jo sapratu, ka pārsvarā ir viena valoda – arābu. Pat ne krievu vai angļu. Viņš mācās latviešu valodu, un, ja es kādreiz prasīju, kā tev iet un vienmēr saņēmu atbildi labi, tad tagad jau ir ”normāli”,” turpina Priževoite.

Saimniece Ilze atklāj, ka Alvans ir konditors, tāpēc nākotnes plānos nu jau ietilpst arī kulinārijas eksperimenti un mācīšanās, kā saldumus gatavo Sīrijā.

9 komentāri