VIDEO: kam izdevīga Pētersones atkāpšanās?

Komentāri

Inārai Pētersonei atbalstu pauduši gan valdības pārstāvji, gan uzņēmēji, un publiski neviens viņas atkāpšanos nav prasījis. Tāpēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas aiziešana laikā, kad viņa pati bija sākusi “rindu tīrīšanu” savā iestādē, radījusi neizpratni.

Ar bažām Pētersones atkāpšanos uztvērušas Latvijas lielākās uzņēmēju organizācijas, kas izplatījušas vēstuli viņas atbalstam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pētersones kundze noteikti ir bijusi labākā no visiem bijušajiem VID ģenerāldirektoriem. Otrkārt, ir būtiski uzlabojumi veikti gan dialogā ar uzņēmēju biedrībām, gan būtiski uzlabojumi attiecībā uz ēnu ekonomiku, gan būtiski uzlabojumi klientu apkalpošanas kultūrā,” norāda LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Uz uzņēmēju aicinājumu vēl pārdomāt savu lēmumu Pētersone gan otrdien neatsaucās.

Jauna valdība, un pavisam drīz arī jauns Valsts ieņēmumu ģenerāldirektors. Tā jau kļuvusi par Latvijas tradīciju. Arī tādi iepriekšējie VID vadītāji kā Andrejs Sončiks, Kārlis Ketners un Dzintars Jakāns amatu zaudēja, kad valstī nomainījās politiskā vara. Tagad tāds pats liktenis piemeklējis Ināru Pētersoni.

To, ka VID vadītājas krēsla šūpošanās varētu būt saistīta ar jaunās premjera partijas Zaļo un zemnieku savienības vēlmēm, ir pieļāvis bijušais finanšu ministrs Andris Vilks, kura laikā Pētersone stājās amatā.

“VID vienmēr ir bijis ļoti politizēts. Tā ir izcila augsne bijusi TP savulaik. Un es domāju, ka tagad ZZS ir partija, kas ļoti ilgi grib būt pie varas. Nu izbaudīt, vismaz 10 gadus. Manuprāt, nav izslēgts, ka šeit ir ļoti liela vēlme VID vadībā redzēt sev lojālus cilvēkus,” stāsta Vilks.

Pētersone gan apgalvo, ka amatu atstājusi brīvprātīgi, un vismaz publiski ar “zaļos zemniekus” pārstāvošo finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu nav konfliktējusi. Ministre pēc stāšanās amatā uzdeva Pētersonei veikt krasas pārmaiņas VID, jo gaismā nāca ziņas par to, ka vairākiem dienesta darbiniekiem ir lieli skaidras naudas uzkrājumi, kas rada aizdomas par iespējams nelegāli iegūtiem līdzekļiem un korupciju. Pētersones vadībā tapa dažādi VID darbinieku “melnie saraksti” un rotāciju plāni.

“Neviens nav šajos mēnešos rūpējies par to, lai tas viss process izskatītos loģiski un jēdzīgi. Visi iesaistītie aktieri šodien saka “rotēsim negodīgos”, rīt saka “kādas blēņas, rotēsim godīgos”, trešā dienā saka “mums ir saraksts šitāds”, ceturto dienu “mums ir saraksts šitāds”, piekto dienu “mums ir saraksts, bet mēs jums neteiksim kāds”, sesto dienu “mēs kaut ko esam aizrotējuši, bet pusi no aizrotējušajiem mēs jums nenosauksim vārdā,” teic Pietiek.com žurnālists Lato Lapsa.

Šo procesu publicists Lato Lapsa dēvē par slikti iestudētu izrādi.

Lapsa pauž viedokli, ka viņam notiekošais liek domāt, ka “tad, kad tas viss sākās, tas tika darīts ar konkrētu mērķi”. “Vai mērķis bija tikai VID vadītāja maiņa vai arī plašāks, acīmredzot, ka plašāk, acīmredzot tās ir grupējumu cīņas. Bet kas scenārija autoriem vēl ir padomā, to es nezinu,” teic Lapsa.

VID ģenerāldirektora amatu partijas vienmēr uzskatījušas par atslēgas posteni, kas daļēji saistīts arī ar uzņēmēju un ekonomisko grupu ieinteresētību par to, kādus lēmumus iestāde pieņems.

 

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl