Komentāri

Īsi pirms nedēļas nogalē Rīgu pārņems skrējēju tūkstoši, sākusies reģistrācijas numuru izsniegšana.

Pavisam dažādās distancēs uz starta plāno iziet ap 30 tūkstošiem dalībnieku. Viņu vidū arī profesionāli atlēti, kas, protams, vēro arī laika prognozi svētdienai. Ko viņi prognozē – kāda būs skriešana?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Brīvprātīgie palīgi komplektus mēģina sagatavot pietiekami ātri, lai neveidotos garas rindas. Dienas pirmajā pusē tādas bija pie stendiem, kur savus numurus varēja izņemt komandas ar 10 un vairāk dalībnieku skaitu.

Kronospan Riga komandas pārstāve Sandra stāsta: “Mums ir arī tādi, kas skries 42 kilometrus, un tie iedrošina pārējos, kuri kautrējas. Bet tie kautrīgie, savukārt, ņem bērnus līdzi uz ģimenes dienu. Mums visi laimīgi, un ceram arī uz labiem laikapstākļiem”.

Šogad dalībnieku skaits jau pārsniedzis 30 tūkstošus, liekot aizdomāties, kāda ir maksimālā iespējamā kapacitāte. Pēdējo gadu pieredze liecina, ka tendence ir augšupejoša, un arī nākamais gads varētu būt ar plus zīmi.

Lattelecom Rīgas maratona rīkotājs Aigars Nords norāda: “Mūsu uzskats ir, ka tur, kur būtu jāliek limits – ir mazākajā distancē, sešos kilometros. Daļēji jau tas ir izdevies ieviešot ģimenes dienu. Tā kā jau šogad šajā disciplīnā pūlis nebūs tik spiedīgs”.

Vienlaikus Lattelecom Rīgas maratons jau piekto gadu ir vienīgais visā Ziemeļeiropā, kuram piešķirta Starptautiskās vieglatlētikas federācijas bronzas kvalifikācijas zīme, kas pieprasa augsta līmeņa ārvalstu sportistu piesaistīšanu.

Viņu ierašanos, uzturēšanos un dalības maksu sedz organizatori. Sarunā ar LNT atlēti prognozē, ka par spīti lietum, skriet būšot viegli.

Dalībnieks no Eritrejas Kalaps Saluns teic, ka dažiem atlētiem nepatīk skriet lietu, bet citiem tieši otrādi – ļoti patīk skriet lietū. “Citiem, tas palīdz. Man tas noteikti netraucēs. Galvenais, lai būtu atvēsinoša gaisa temperatūra. Izskatās, ka būs pavēsi. Bet man patīk,” viņš stāsta.

“Rīgas priekšrocība ir tā, ka, neskatoties uz galvaspilsētas statusu, tā ir zaļa, ar daudziem kokiem. Ir viegli elpot. Tādēļ pats gatavojos labiem rezultātiem,” LNT Ziņām stāsta dalībnieks no Kenijas Čārlzs Maina.

Pirms olimpiskajām spēlēm Rio savu “karalienes statusu” pusmaratonā aizstāvēs Jeļena Prokopčuka.

Vēl pirms starta, rīt Latvijas un ārvalstu skrējieni pulcēsies simboliskā koptreniņā.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl