VIDEO: kā politologi vērtē premjera runu par paveikto un plānoto?

Komentāri

Savā ziņojumā Saeimai premjers iezīmēja darāmo septiņās jomās, ieskaitot nodokļus un ēnu ekonomikas apkarošanu, demogrāfiju, izglītību, nacionālās identitātes jautājumus un drošību. Lielākā uzmanība premjera runā tika atvēlēta ekonomikas izaugsmes veicināšanai, kam jākalpo par pamatu iedzīvotāju dzīves kvalitātes paaugstināšanai.

Māris Kučinskis, premjers (ZZS)

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Galvenais mērķis paliek nemainīgs – turpmākajos gados ir jānodrošina ilgtspējīga valsts attīstība ar IKP pieaugumu 4% līdz 5 % apmērā katru gadu. Tā nebūs utopija, ja mēs precīzi pildīsim valdības deklarācijā un rīcības plānā noteiktos uzdevumus.

Jāatzīmē, ka nākamajam gadam tiek prognozēta ne lielāka kā 3,5% izaugsme, tāpēc šādus premjera solījumus var uzskatīt par ļoti optimistiskiem. Taču LNT Ziņu aptaujātie politologi premjera teikto kopumā novērtējuši pozitīvi.

Ivars Ījabs, politologs

Māris Kučinskis pēc savas apstiprināšanas ir izcēlies kā ļoti reālistisks politiķis un arī šī runa bija samērā adekvāts realitātes apraksts bez dižiem sapņiem.

Premjers runā arī norādīja, ka pēc pirmā lielā soļa izglītības reformā – neapmierinātību un protestus raisījušās pedagogu algu reformas, tagad sekos arī nākamais solis –  skolu tīkla optimizācija, kur Kučinskis atbalsta ideju par skolu skaita mazināšanu. Šo problēmu pieminēšanu politikas vērotāji uzskata par drosmīgu rīcību.

Filips Rajevskis, politologs

No premjera dzirdēt par skolu reformu un skolu slēgšanu no Saeimas tribīnes, tā ir zināma drosme, te var uzteikt, ka viņš ir vērtīgs komandas līderis un atbalsta savu ministru darbu.

Ekspertu skatījumā – labs signāls esot bijis runāt arī par uzņēmējdarbības vides sakārtošanas veicināšanu.

Ivars Ījabs, politologs

Protams, Latvijai nav tādas izaugsmes, par kādu runā Ministru prezidents, bet ir skaidrs, ka līdz tam mirklim, kamēr nedabūsim tos 4-5%, cilvēki nejutīs izaugsmi.

Pieminot aizvien biežāk izskanējušās bažas par iespējamo stagnāciju vai pat jaunas krīzes vilni, kas var skart arī Latviju, premjers mudināja par rītdienu domāt jau šodien. Ekspertu skatījumā runa bijusi atklāta, drosmīga un objektīva.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl