VIDEO: kā policistiem izdevās tikt galā ar uzdevumu apspiest masu nemierus

0 Komentāru
VIDEO: kā policistiem izdevās tikt galā ar uzdevumu apspiest masu nemierus
LETA

Izmantojot speciālos ieročus un taktiku, Valsts policija noslēgusi vērienīgas mācības masu nemieru gadījumā. Tajās vienkopus piedalījās policisti no dažādām vienībām, tādēļ uzdevums bija pārliecināties, vai visas darbības notiek koordinēti un bez pārpratumiem.

Saskaņā ar leģendu kādā daudzdzīvokļu namā sākušās nekārtības pārvērtās nekontrolējamos grautiņos. Sākumā pārbaudīt saņemto informāciju ierodas viena ekipāža, un, tai pastiprinoties, tiek izsaukti papildspēki.

Uz notikuma vietu nosūtīts Valsts policijas speciālo uzdevumu bataljons un viņu kolēģi no citiem Latvijas reģioniem. Šāda sadarbība veikta pirmo reizi, un mācību uzdevums bija pārliecināties, vai visas darbības notiek koordinēti un bez pārpratumiem.

Reālajā dzīvē operācijas īstenošana aizņemtu daudz vairāk laika, jo būtu jāveic taktikas izstrāde. Taču mācībās lēmumi jāpieņem ātri.

Ikdienā lielākā daļa mācībās piedalījušos policistu pilda savus tiešos pienākumus. Ātrās reaģēšana režīmā atrodas tikai noteikts skaits. Pirmie spēki var ierasties minūšu laikā, savukārt, papildspēki no citiem reģioniem pēc dažām stundām.

Pastiprināta gatavība novērts masu nekārtības vai provokācijas Speciālo uzdevumu bataljonam ir leģionāru piemiņas gājiena laikā 16. martā.

Tāpat tie seko futbola līdzjutēju darbībām, laikā kad Rīgā notiek starptautiskas spēles. Lielu nekārtību to laikā gan nav bijis.

Lielākais izaicinājums bija pirms septiņiem gadiem notikušie janvāra grautiņi Vecrīgā.

Šodien mācībās tika iesaistīti ap divsimt policistu. Tas ir apjoms, kuriem masu nekārtībās nāksies iznest galveno smagumu.

Secinājumi tiks izdarīti arī no šīm mācībām. To norisei sekoja vairāku policijas vienību vadītāji, Nacionālo bruņoto spēku, kā arī drošības dienestu pārstāvji.

Video

Foto

0 Komentāru