Komentāri

Šī diena Latvijas Kurzemes pusē sākusies ar biezu sniega segu, kas apklājusi saplaukušos kokus un augus. Tiešsaistes kamerās redzams, ka vietām Kurzemē uzsnigusi vairākus centimetrus bieza sniega kārta.

Tostarp sniegs pārklājis tukšo jūras ērgļa ligzdu Durbes novadā, zem sniega ir arī zivjērglis, kas, neraugoties uz pēkšņi uznākušo sniegu turpina perēt olas.

Meteoroloģiskā radara dati liecina, ka Ziemeļkurzemē dažviet snieg ļoti stipri. LNT skatītāju iesūtītajos video un foto materiālos redzams, ka sniegs daudzviet pilnībā klājis zemi.

Arī pārvadātāja Ventspils reiss mājas lapās ievietotā informācijas liecina, ka brauktuves ir pamatīgi piesnigušas un ņemot vērā, ka autovadītāji savus spēkratus ir aprīkojuši ar vasaras riepām, speciālisti aicina uz autoceļiem būt ļoti uzmanīgiem. Gaisa temperatūra Latvijā no rīta bijusi +1..-4 grādi, piekrastē vietām +2..+3 grādi. Un, ja lielākais sniegs fiksēts Kurzemē, tad lielākais aukstums reģistrēts Vidzemē, tostarp -4,6 grādi Vangažu apkaimē. Sals skāris praktiski visu Vidzemi un Latgali, kā arī lielu daļu Zemgales.

Lasi vēl