VIDEO: Kā izskatās Ziemassvētku egles visās Baltijas valstu galvaspilsētās?

Komentāri

Tuvojoties Ziemassvētkiem, svētku noskaņās ietērpjas arī pilsētas. Un viens no galvenajiem ”atribūtiem” bez kā nu Ziemassvētki nekādi nevar iztikt , protams, ir grezni izrotātas egles un eglītes. Ar kādām svētku eglēm iedzīvotāji šogad tiek priecēti Lietuvas un Igaunijas pilsētās?

Lietuvā īpaši skaistas Ziemassvētku egles slejas visās lielākajās pilsētās  – Viļņā, Klaipēdā un Kauņā. Taču šogad īpašs pārsteigums sarūpēts ostas pilsētā Klaipēdā. Tur, blakus grezni izrotātajai lielajai eglei, slejas arī milzīga  – vairāk nekā 10 metrus plata un 6 metrus augsta  – sniega bumba. Tās iekšpusē lido sniegpārsliņas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt Kauņā,  centrālā Ziemassētku egle veidota no divām daļām. Augšējo veido apmēram 40 mazas eglītes vienkopus, egles apakšā – karuselis ar duci zirdziņiem, kas īpaši iepriecina bērnus. 

Bet Lietuvas galvaspilsētā Viļņā tradicionāli no meža atvesto zaļo egli, šogad aizvieto milzīga, elektroniska svētku egle zilganā krāsā. Kas īpaši skaisti mirdz diennakts tumšajā laikā. Arī Igaunijas lielākās pilsētas piedomājušas pie īpaši interesantām svētku eglēm.

Kamēr daļa no tām ieturētas tradicionālā stilā, un slejas gan pilsētu laukumos, gan baznīcās, tikmēr jau pēdējos trīs gadus pārsteigumu sagādā Igaunijas pilsēta Rakvere. Arī šogad pilsētiņas centrā uzbūvēta unikāla – alternatīva Ziemassvētku eglīte.

Savukārt Rīgā iedegtas nu jau vairāk nekā trīs lielās svētku egles. Viena no centrālajām atrodas Doma laukumā, tur pat kur Ziemassvētku tirdziņš, kas pulcē arī gana daudz tūristu.

Tomēr līdz patiesai Ziemassvētku sajūtai nedaudz vēl pietrūkstot.

Šobrīd Rīgas iedzīvotājus un viesus, priecē ne vien tradicionālas egles, bet arī vides  festivāls Egļu ceļš, kura ietvaros galvaspilsētā izvietotas 35 no dažādiem materiāliem veidoti egļu objekti.

Video

Lasi vēl