VIDEO: izglābj meitenītes, kuras peldoties bija pakļuvušas zem ūdens

Komentāri

Rīgas Pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki 1. jūlijā ap pulksten 16.00 Lucavsalā pamanīja divas meitenītes, kuras peldoties pakļuva zem ūdens, un viņu dzīvība bija apdraudēta.

Lai arī bērni atradušies vietā, kur dziļums ir vien nedaudz pāri metram, mazākā no meitenītēm, uz mirklī zaudējot pamatu zem kājām, pakļuvusi zem ūdens, un tikai acumirkli vēlāk sākušās nepatikšanas. Septiņus gadus vecā meitenīte, meklējot glābiņu, ķērusies pie vecākās māsas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Redzot notikušo, krastā parādījusies arī bērnu mamma, kas metusies pakaļ policistam. Par laimi, māsām izdevies vēl brīdi noturēties virs ūdens.

Šajā gadījumā paveicies – negadījums noticis pludmalē, kuru pieskata glābēji. Lai arī meitenes atzinušās, ka neprot peldēt, viņām tomēr kūļājoties izdevies noturēties virs ūdens, un, pat neskatoties uz to, ka bērneļi satraucošajā situācijā sarijušies ūdeni, tas nav atstājis nekādas paliekošas sekas.

VUGD statistika liecina, ka pagājušajā gadā ugunsdzēsēji glābēji visvairāk izsaukumu, kas saistīti ar glābšanas darbiem uz ūdens, saņēma jūlijā – no 161 izsaukuma 50 bija tieši jūlijā. 2014. gada jūlijā ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpnēm izcēla 37 noslīkušus cilvēkus, no kuriem divi bija bērni.

Lai šogad peldsezonā nebūtu pārgalvīgas un neapdomīgas rīcības izraisītu traģisku negadījumu, VUGD sniedz piecus svarīgākos ieteikumus drošai atpūtai pie ūdenstilpnēm.

Lasi vēl