VIDEO: iespaidīgi kadri – no Rīgas uz Lielvārdi lido pieci militārie helikopteri

Pievienot komentāru
VIDEO: iespaidīgi kadri – no Rīgas uz Lielvārdi lido pieci militārie helikopteri
AFP/LETA

13. un 14. jūlijā no Rīgas ostas uz Gaisa spēku aviācijas bāzi Lielvārdē lidos vairāki ASV bruņoto spēku helikopteri un karavīri, kas nomainīs savus Latvijas drošības stiprināšanā iesaistītos kolēģus.

Lai atbalstītu iniciatīvu Strong Europe un operāciju Atlantic Resolve, Latvijā ir ieradušies vairāk nekā 60 karavīru no ASV 501. aviācijas pulka 3. bataljona un pieci helikopteri UH-60 Black Hawk. ASV karavīri trenēsies kopā ar Nacionālo bruņoto spēku karavīriem un piedalīsies starptautiskajās militārajās mācībās, informē Aizsardzības ministrijā.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014. gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV sāka mācību operāciju Atlantic Resolve. Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret trokšņiem, kas var rasties sakarā ar helikopteru pārvietošanos virs Rīgas un ceļā uz Gaisa spēku aviācijas bāzi Lielvārdē.

Bruņotie spēki akcentē, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Video