VIDEO: ielūkojies! Ko plānots veidot Purvciema kalna pakājē?

1 komentārs
VIDEO: ielūkojies! Ko plānots veidot Purvciema kalna pakājē?
LETA

Sāk būvdarbus Purvciema kalna teritorijas labiekārtošanai. Uz paša kalna turpmākajos gados gan vēl būvdarbi nenotiks, taču tā piekājes teritorijā plāno ierīkot lielāko pie skolas pieejamo aktīvās atpūtas vietu Rīgā.

Purvciema zaļais kalns pagaidām ir iežogots un cilvēkiem ieeja tajā ir liegta. Tā tas būs arī turpmākos četrus gadus ar izņēmumiem ziemas periodā, kad iedzīvotājiem uz kalna atļaus sportot.

Savukārt kalna piekājē jau ir sākušies būvdarbi. Te plānots veidot otru lielāko aktīvās atpūtas vietu Rīgā pēc Mežaparka. Plāns paredz izveidot skrejceliņus, ierīkot ielu vingrošanas iekārtas, speciālās ģērbtuves, inventāra nomas punktus, nelielu policijas iecirkni un vairākus lielus sporta laukumus.

“Trīs multifunkcionālie laukumi, divi ar mākslīgo segumu basketbola volejbola un šeit ar mākslīgo zāli, kur var spēlēt arī futbolu, minifutbolu, volejbolu, basketbolu ar vairākiem groziem. Šeit ir ielas vingrošana, šeit ir skrejceļš,” norāda RD Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.

Pie skolas veidos arī mākslīgā ledus hokeja laukumu, kur ledu uzturēs līdz pat +5 grādu āra temperatūrai. To daļēji plānots nodot izmantošanai sporta federācijām, bet pēcpusdienās un vakaros tas būs pieejams vietējiem iedzīvotājiem. Rīgas 84.vidusskolas direktore apsver iespēju ieviest jaunu programmu hokejistiem.

“Man jau ir piedāvājumi no dažādām federācijām, kas vēlas nākt uz sarunām un iespējams mums kopīgi rodas idejas par kādas jaunas programmas licencēšanu.  Hokejs piemēram, kāpēc ne?” teic Rīgas 84.vidusskolas direktore Vineta Misgirda.

Teritorijā iekārtos arī piknika vietas un vairākus atpūtas un fizisko aktivitāšu laukumus mazākiem bērniem. Plāno uzstādīt arī lielformāta objektu bērnu izklaidēm līdzīgi kā Gulivera parkā Spānijā. Mākslinieks pieļauj iespēju, ka tas varētu būt skolēna – teicamnieka atveids. Turklāt uzstādīs arī trīs mākslas objektus, ko reizi gadā nomainīs.

“Viņi būtu no jauna radīti speciāli šīm vietām, meklējot to mērogu un attiecības, kas šeit ir. Un tie būtu speciāli šai vietai radīti objekti, visticamāk viņi tiktu ražoti Latvijā,” norāda tēlnieks, Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše.

Kopumā kalna piekājes teritorijas labiekārtošana izmaksās 2,3 miljonus eiro bez PVN.

Būvdarbus šajā teritorijā plānots pabeigt līdz šā gada oktobrim. Tad arī sporta laukumi un atpūtas zona kļūs pieejama gan skolēniem, gan vietējo rajonu iedzīvotājiem. Savukārt mākslas darbus un lielformātu instalāciju bērniem plāno uzstādīt līdz nākamā gada martam.

Video

Foto

1 komentārs