VIDEO: iedzīvotāju pūļi Rīgā pie Francijas vēstniecības piemin teroraktos bojāgājušos

1 komentārs
VIDEO: iedzīvotāju pūļi Rīgā pie Francijas vēstniecības piemin teroraktos bojāgājušos
Foto: F64

Vairāk nekā 100 cilvēku pulcējas pie Francijas vēstniecības piemiņas un solidaritātes brīdim. Atnākušie cilvēki, pieminot Parīzes teroraktos cietušos, noliek svecītes un ziedus.

Atsevišķi cilvēki ir arī bažīgi par drošības situāciju Latvijā. Pie vēstniecības ieradušies arī Nacionālā savienība Taisnīgums pārstāvji, kuriem bija plakāti ar vēstījumiem pret bēgļu uzņemšanu Latvijā. Policijas pārstāvji lūdza šos plakātus aizvākt, kas arī tika izdarīts.

Noliekot sveces un ziedus cilvēki dodas prom, bet visu laiku pie vēstniecības ierodas jauni cilvēki.

Jau vēstījām, ka atbildību par notikušo teroraktu Francijas galvaspilsētā Parīzē uzņēmies grupējums Islāma valsts.

Kā vēsta Reuters, Islāma valsts teroristi, kas sev paši bija piestiprinājuši sprāgstvielas un bija bruņojušies ar automātiem, sarīkoja traģiskās apšaudes vairākās Parīzes vietās.Informāciju par savu saistību ar masveida cilvēku slepkavībām grupējums paziņojis tīmeklī.

Teroristu paziņojumā minēti ”astoņi brāļi”, kas ar triecienšautenēm veikuši ”svētīgu uzbrukumu krustnešu Francijai”.Vēl pirms informācijas apstiprināšanas arī Francijas prezidents Fransuā Olands paziņoja, ka traģiskajos notikumos vainojams šī teroristiskā organizācija un norāda, ka uzbrukumi parīziešiem ir ”karadarbības akts”.

1 komentārs