Komentāri

Rīgā – krāšņāka opozīcija, tuva cīņa Liepājā, intriga, kāda būs jaunā koalīcija kūrortpilsētā Jūrmalā un vai otrajā lielākajā pilsētā Daugavpilī būs jauns mērs? Tie ir galvenie pārsteigumi, kurus ekspertu vērtējumā nesušās pašvaldību vēlēšanas.

Izmisīga cīņa un sajūta, ka būs iespēja mainīt varu, ekspertu vērtējumā, ļāva vēlētāju aktivitātei šoreiz pārsniegt piecdesmit procentus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lielu lomu spēlējusi arī sociālajos tīklos izvērstā kampaņa, tomēr tā ne vienmēr tā nesusi gaidīto.

Piemēram, Daugavpils deputāta amata kandidātei tā šoreiz izrādījās pat liktenīga, uzskata politoloģe Iveta Kažoka.

Lai arī galvaspilsētā saglabāta vara, tas nebūs nenozīmē, ka par aizvadīto vēlēšanu uzvarētāju šoreiz var dēvēt ”Saskaņu”, saka politologs Ojārs Skudra.

Daudzi no ekspertiem par patieso vēlēšanu uzvarētāju dēvē Latvijas Reģionu apvienību un Jauno Konservatīvo partiju. Turklāt pēdējā panākumus guvusi ar salīdzinoši pieticīgu priekšvēlēšanu kampaņu.

Vēlēšanas devušas signālu arī premjera partijai – Zaļo un zemnieku savienībai, kas guva uzvaru daudzviet novados, bet neiekļuva Rīgas domē. Galvaspilsētā nelīdzēja arī bijušā Valsts prezidenta iekļaušana sarakstā.

Tikmēr Nacionālajai apvienībai, kura kopumā var būt apmierināta ar vēlēšanu rezultātiem, nav izmantojusi visu savu potenciālu priekšvēlēšanu diskusiju dēļ, uzskata politologs.

Eksperta vērtējumā, ar startu vēlēšanās, no vienas puses, var būt apmierināta arī “Vienotība”, taču šis rezultāts nedrīkstot iemidzināt.

Foto: partijas Rīgā sagaida pašvaldību vēlēšanu rezultātus

Fotoreportāža: pašvaldību vēlēšanas 2017

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl