VIDEO: Gaismas pils fasādes mazgāšana izmaksās ap 110 000 eiro

Pievienot komentāru
VIDEO: Gaismas pils fasādes mazgāšana izmaksās ap 110 000 eiro
LETA

Beidzot plāno nomazgāt Latvijas Nacionālās bibliotēkas fasādi un jumtu – noslēdzies šā pakalpojuma iepirkuma konkurss. Ēka nav mazgāta ne reizi, kopš tā nodota ekspluatācijā pirms diviem gadiem. Tagad paredzēts to apstrādāt arī ar speciālu šķīdumu, kas, atgrūžot nosēdumus, paildzinātu ēkas tīrību.

Nosēdumi uz Gaismas pils jumta plaknes ir krājušies vēl kopš laika, kad ēku ieskāva būvlaukuma žogs. Mazgāt uzreiz neļāva šeit notiekošie Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē pasākumi. Pēc tam – izsludinātajam konkursam vajadzēja noslēgties maijā, bet fasādei nomazgātai šonedēļ.

Kultūras ministrijas pārstāvis LNT stāsta, ka bija jāpārbauda pretendentu nodokļu nomaksas vēsture. No trim pretendentiem par uzvarētājiem pasludināti divi. Ja konkursa rezultāti desmit dienu laikā netiks apstrīdēti, tiks slēgts līgums.

Jumta materiālu ražotāja specifikācijā minēts, ka standarta mazgāšana būtu jāveic vismaz divreiz gadā. Vienas reizes cena ir ap 110 tūkstošiem eiro. Tādēļ, veicot kontrolmazgājumus, kompānijas meklē veidus, kā ilgāk saglabāt jumtu un fasādes tīras.

Viens no galvenajiem gaisa piesārņojuma avotiem Rīgā ir auto izplūdes gāzes un tajās esošās cietās daļiņas. Tās nosēžas it visur, arī uz citu māju fasādēm, vienkārši uz stikla tās ir labāk pamanāmas. Vienīgais veids, kā to ierobežot – samazināt auto plūsmu apkārtnē.

Iecere par tranzītā braucoša transporta novirzīšanu tālāk no centra, pašvaldības plānos ir bijusi, taču šobrīd nav tuvākās nākotnes jautājums. Tiek cerēts, ka pēc šovasar veiktās mazgāšanas nākamo vajadzēs veikt valsts simtgadē.

Video

Foto