VIDEO: Bērziņš nesteidz Valsts prezidentu portretu galeriju papildināt ar savējo

Komentāri

Bijušais Valsts prezidents Andris Bērziņš nesteidz ievērot tradīciju un amatu atstājušo Valsts prezidentu portretu galeriju papildināt ar savējo. Tā liecina viņa teiktais ekskluzīvā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes.

Oficiālie portreti līdz šim izveidoti visiem atjaunotās Latvijas prezidentiem un arī pirmskara Latvijas valsts galvām. Gunta Ulmaņa un Vairas Vīķes-Freibergas portretus gleznojis Miervaldis Polis, bet Valda Zatlera portretu – Ritums Ivanovs. Valsts prezidenta kancelejas rīcībā ir arī Roberta Muža 1995. gadā gleznotie Jāņa Čakstes, Gustava Zemgala, Alberta Kvieša un Kārļa Ulmaņa portreti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Nekur jau nav teikts, ka pirmajā gadā jāuztaisa tas portrets,” norādīja Bērziņš, atbildot uz jautājumu par tradīciju veidot portretu. Viņš teica, ka nav domājis par to, kurš varētu būt mākslinieks, un atzina, ka īsti pat nezina, vai tas ir atkarīgs no viņa.

Vaicāts, vai par to nav interesējies, Bērziņš atbildēja noliedzoši un smejoties piebilda: “Es vēl dzīvot taisos.”

Arī Zatlera gadījumā mākslinieks tika meklēts teju gadu. Līguma vērtība, ieskaitot nodokļus, toreiz bija 5000 latu (ap 7100 eiro). Savukārt gan Ulmaņa, gan Vīķes-Freibergas portreti tika atklāti viņu pēdējā prezidentūras dienā.

Bērziņš amatu atstāja 2015. gada jūlija sākumā, nododot pienākumus pašreizējam Valsts prezidentam Raimondam Vējonim.

Video:

Foto! Ekskluzīvi kadri – 900 sekundes viesojas pie eksprezidenta Andra Bērziņa

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl