VIDEO: Aviošovs “Spārni pār Baltiju” Tukuma lidostā pulcē tūkstošiem cilvēku

1 komentārs
VIDEO: Aviošovs “Spārni pār Baltiju” Tukuma lidostā pulcē tūkstošiem cilvēku
Foto: Andrejs Skangals/TV3 ziņas

Tūkstošiem cilvēku sestdien devās uz Tukuma lidostu, kur notiek reģiona lielākais aviošovs “Spārni pār Baltiju”. Pasākuma apmeklētājus priecēja pārgalvīgi manevri gaisā un dažādas atrakcijas.

Baltijas lielāko aviācijas šovu “Wings Over Baltics” jeb “Spārni pār Baltiju” uzņem lidosta, kurai dots “Jūrmalas” vārds, taču plašāk tā zināma kā Tukuma lidosta.

Ņemot vērā, ka privāti investori joprojām cenšas lidostu sertificēt, ierasti šeit neuzturas lielas ļaužu masas. Taču 4. augusts bija izņēmums, reģiona lielākais aviošovs pulcēja tūkstošus.

Pirms pasākuma oficiālās atklāšanas apmeklētājiem bija iespēja iejusties pilota ādā un iekāpt dažādu lidaparātu vadības kabīnē. Atsaucība bija ļoti liela, un simtiem cilvēku bija gatavi stāvēt garās rindās, lai iekļūtu gaisa kuģos.

Pasākuma oficiālās daļas sākumā meistarību rādīja gan izpletņlēcēji, gan žiroplāna pilots.

Tomēr lielāko sajūsmu un ovācijas izraisīja dažādie lidmašīnu aerobātikas paraugdemonstrējumi.

Polijas aerobātikas komandas pārstāvis stāsta, ka gadā piedalās 20 līdz 30 šādos pasākumos. Pieredze liela, tādēļ pie bīstamiem manevriem pierasts. “Esmu militārais pilots jau 15 gadus. Varbūt tā neizskatās, bet jau esmu pavecs. Aviošovu laikā man nav bail no nekā – daru to jau kādus sešus vai septiņus gadus,” piebilst Polijas Gaisa spēku aerobātikas komandas “Orlik” pārstāvis Krištofs Lušakovskis.

Uz pasākumu bija ieradušies arī pārstāvji no nacionālās aviokompānijas “airBaltic” jaunās Pilotu akadēmijas. Lidsabiedrības visā Eiropā saskaras ar pilotu trūkumu, un “airBaltic” cer aviošovā piesaistīt papildu uzmanību un interesi savai talantu kalvei.

Viens no akadēmijas studentiem stāsta, ka aviācija interesējusi jau sen. Jaunās apmācības iespējas un praktisko nodarbību sākums tikai pārapstiprinājis vēlmi kļūt par pilotu. “Protams! Kad tu vienreiz esi sasējies ar aviāciju, tā tevi ierauj iekšā, un tu nemaz nevēlies vairs tikt ārā. Tāpēc viss ir kārtībā!” atbild “airBaltic” Pilotu akadēmijas students Ivars Puļķis.

Svelmainākajos mirkļos cilvēki patvērumu meklēja zem gaisa kuģiem, kuri veidoja ēnu un deva kaut nelielu iespēju paglābties no karstuma.

Tiem cilvēkiem, kuri ļoti vēlējās šo pasākumu apmeklēt, bet ierasties Tukuma lidostā sestdien tā arī neizdevās, nav jābēdājasm, jo aviošovs “Spārni pār Baltiju” turpinās arī svētdien.

1 komentārs