VIDEO: atsaucies! Ziedo, lai darītu vieglāku smagi slimās Enijas ārstēšanos

Komentāri

Sirsnīgā video iepazīties ar mazo Eniju, kura par spīti savai grūtajai slimībai ir optimisma pilna un dzīvespriecīga. Enijas māmiņa savu meitu sauc par mazo eņģelīti. Tev ir iespēja Enijai palīdzēt.

Mazajai Enijai ir pirmā tipa cukura diabēts, kas nav ārstējams. Ir iespēja tikai mazajam bērnam padarīt vieglākas nepieciešamās insulīna injekcijas. Enija bija ļoti gaidīts mazulis. Par spīti nelieliem sarežģījumiem grūtniecības laikā, mazulīte piedzima sveika un vesela. Enija auga un nekas neliecināja, ka meitenītei varētu būt veselības problēmas. Vēlāk māmiņa ar vecākās māsas un ģimenes ārstes palīdzību pamanīja cukura diabēta simptomus. Enijai atklāja pirmā tipa cukura diabētu. Veselu diennakti Enija gulēja pieslēgta pie medicīnas iekārtām un ārstiem izdevās Enijai palīdzēt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Enijas vecākā māsa Madara stāsta:

Enijai ir nepieciešams insulīna sūknītis. Viņai tiek injicēts insulīns piecas un vairākas reizes dienā. Viņa vēl ir maza un nevar pati sev injicēt insulīnu. Vienmēr kādam ir jābūt blakus. Ja insulīnu nevajadzēs vairs injicēt, tad nebūs vairāk jābaidās, ka kas slikts varētu notikt.

Foto

Šobrīd ik dienu viņai tiek aprēķināta katra apēstā kumosiņa enerģētiskā vērtība, un meitenīte saņem astoņas insulīna injekcijas dienā. Divas kājiņā un sešas tiek durtas vēderiņā. Nu jau Enija ir pieradusi pie nemitīgajiem adatas dūrieniem, taču ir nepieciešams savākt naudu insulīna sūknītim, kas ļoti atvieglotu mazulītes dzīvi. Sūknītis tiktu pievienots pie ķermeņa, un pats pēc uzstādīta laika ievadītu nepieciešamo insulīna devu Enijas organismā. Enija varētu apmeklēt bērnudārzu un draudzēties ar bērniem, kas viņai tik ļoti patīk, dejot, dziedāt un sportot, nebaidoties par patērēto enerģiju. Neskatoties uz slimību, Enijai šobrīd ļoti patīk likt puzles un spēlēt ārstus.

 Ikviens var ziedot, zvanot pa tālruni 90006486, kā arī Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā bsf.lv un Rimi un Supernetto veikalos.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl