VIDEO: aktivizējas kūlas dedzinātāji!

Komentāri

Iestājoties sausam un saulainam laikam, vairāk sāk dedzināt kūlu.

Brīvdienās vien tika dzēsti 13 kūlas ugunsgrēki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Kopumā šogad reģistrēti 88 kūlas degšanas gadījumi, kas šogad mitrajos laikapstākļos ir trīsreiz mazāk nekā pagājušā gada šajā periodā. Arī izdegušās pērnas zāles platības šobrīd ir nelielas – līdz trīs hektāriem. Tomēr ugunsdzēsēji ilūzijas nelolo. Kūlas dedzināšana ir tikko sākusies, bet iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka bieži vien sekas tai ir visai bēdīgas.

Artūrs Putrālis
VUGD RRP 1. daļas komandieris

Vienā mirklī vēja ātrums var būt praktiski nekāds, bet pēc 10 minūtēm vēja brāzmas var palielināties diezgan spēcīgi. Attiecīgi, ja cilvēks dedzina kūlu, viņš nevar prognozēt, cik bieza zāle, kurā vietā ir, kāds vēja virziens iegriezīsies tieši tajā vietā. Tāpēc ir bijuši ļoti daudz gadījumu, kad nodega ēkas, saimniecības un, nedod Dievs, pat iet cilvēki bojā.

Visbiežāk deg nekoptas teritorijas. Lauksaimnieki par kūlas dedzināšanu var zaudēt daļu no Eiropas maksājumiem. Taču daudzus pat tas neaptur.

Video: LNT Ziņu sižets

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl