1 komentārs

Mūžībā aizgājusi leģendārā teātra personība Līvija Akurātere (23.11.1925 – 26.01.2017.). Bez Tabu 2009. gada 18. novembrī tikās ar teātra leģendu, lai parunātu par Akurāteru dzimtas saknēm, tradīcijām un uzskatiem par patriotismu valstī!

“Mana māmiņa jaunībā ir mācījusies teātra fakultātē. Drīz pēc tam viņa tika uzaicināta strādāt Kultūras ministrijā. Viņa kļuva faktiski par toreizējā kultūras ministra Voldemāra Kalpiņa labo roku. Šī savienība paguva veikt daudz labu un pārdrošu darbu Latvijas kultūras saglabāšanā – kā reabilitēt Rūdolfa Blaumaņa un daudzu citu veikumu,” tā par savu mammu Līviju Akurāteri grāmatā “Manai tautai” raksta Ieva Akurātere.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Māmiņa tagad jau ir teātra mākslas zinātņu doktore. Mīļota un godāta simtiem studentu pasniedzēja un ap desmit grāmatu autore. Ļoti aizrautīgas, savam darbam atdevīgas un altruistiskas dvēseles īpašniece.”

1999. gadā Līvija Akurātere apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni, savukārt 2010. gadā saņēmusi LR Ministru kabineta balvu.

Atvadīšanās no Līvijas Akurāteres notiks sestdien, 28. janvārī, plkst. 14.00 no Apšuciema kapu baznīcas.

Bez Tabu komanda izsaka visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl