VIDEO: Āboltiņa demonstratīvi pamet sēdi, kurā Elksniņam par ētikas pārkāpumu piemēro maigāko sodu

4 komentāri

Saeimas “Vienotības” frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa (“Vienotība”) trešdien, 18. janvārī, demonstratīvi pameta Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdi, kurā pēc viņas iesnieguma tika vērtēts, vai Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”) pārkāpis deputāta ētikas normas, pērn no Saeimas tribīnes valsts pārvaldes darba uzlabošanai aicinot profilaksei kādu “nostādīt pie sienas”.

Andrejs Elksniņš, Saeimas deputāts, “Saskaņa”

Man ir žēl šādos brīžos, ka mēs, piemēram, neesam Ķīnā. Paņemtu profilakses pēc pāris nostādītu pie sienas un mēs sāktu būvēt ceļus, sāktu būvēt rūpnīcas, un viss būtu pilnīgākā kārtībā. Mums būtu izaugsme.

“Vienotības” deputāti uzskata, ka šādā veidā Elksniņš metis ēnu pār visu parlamentu un nodarījis Saeimai milzīgu kaitējumu.

Solvita Āboltiņa, Saeimas deputāte, “Vienotība”

“Latviešu tautai nolikšana pie sienas un izrēķināšanās ir ļoti sāpīgs un ļoti uzmanīgi lietojams izteikums, jo latviešu tauta ir ļoti smagi no tā cietusi, ” sēdē uzsvēra Āboltiņa.

Brīdī, kad Elksniņš sāka izteikt apvainojumus par Āboltiņas darbu, nevis debatēt par saviem izteikumiem, deputāte demonstratīvi pameta komisijas telpu.

Komisija ar balsu vairākumu atzina, ka Elksniņš pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksu, vienlaikus viņam piemērojot maigāko iespējamo sodu – mutvārdu brīdinājumu.

Tikmēr Elksniņš uzsvēra, ka viņam ir tiesības paust savu viedokli, un par to sodīt nedrīkst.

Video: LNT Ziņu sižets

4 komentāri