7 komentāri

Pie Uzvaras pieminekļa TV3 Ziņu komanda sastapa 91 gadu veco Sergeju Pavloviču, kara veterānu, sarkanarmieti. Viņa vaļsirdīgais stāsts par situāciju pēc kara saniknoja apkārt stāvošos, krietni jaunākos svinētājus, kuri nekaunīgi pārtrauca sirmgalvi un iejaucās intervijā ar savām replikām par ”netaktiskiem jautājumiem”.

Kara veterāni mūsdienās ir liels retums, viņu skaits strauji rūk. Tiem, kas patiešām karojuši, nevis pie mundiera piekāruši svešas medaļas, jau jābūt ap deviņdesmit gadiem. Pašiem veterāniem svētku sajūtas mijās ar rūgtumu. Daudzi ziedojuši savu veselību, zaudējuši tuviniekus. Sergejam Pavlovičam paveicās – viņš karā izdzīvoja. Tomēr dzīve Padomju Savienībā izrādījās liela vilšanās:

Mēs cerējām, ka dzīvosim paradīzē! Mēs esam sarūgtināti, ka… nebija tā, kā cerējām.

Vecajam vīram, kara veterānam, līdz galam neļāva izteikties gados jaunāki svinētāji, kas bija sapulcējušies ap TV3 filmēšanas grupu un pauda sašutumu par nepareizi uzdotiem jautājumiem.

Sergejs Pavlovičs mēģināja turpināt savu domu: ”Mēs ļoti nožēlojam, ka..” Un šajā brīdī viņu pārkliedz kāds, aptuveni 50 gadus jaunāks svinētājs:
”Vectētiņš savu dzimteni aizstāvēja, savu valsti, lai tu… atvainojiet, jūs, stāvētu šeit, nevis sēdētu kaut kur Osvencimā vai vēl kaut kur!”

Savukārt šo runātāju pārkliedz kāds cits blakus stāvētājs:

”Tevis nebūtu, cienījamais, nebūtu! Tas nav taktiski jautāt tik cienījamam cilvēkam!”

Tikmēr ap apmulsušo sirmgalvi jau sapulcējās pulciņš ar fotografēties gribētājiem, bet no naidīgajiem un uzkurinātajiem ”svinētājiem” TV3 Ziņu komandu nostāk aizveda kāda apņēmīga sieviete, kas piedāvāja interviju ar kara šausmas piedzīvojušo kundzi.

Foto

Video

 

Plašāku reportāžu skaties TV3 Ziņās plkst. 19.00!

 

TOP komentāri

 • x
  +9 +9 0

  x

  Mazliet sakāpis šiem lielajiem ''varoņiem'', neviens no viņiem nav nemaz bijis uz kara lauka, izņēmot vecos veterānus, kuri mierīgi un ar cieņu pavada šo dienu, bez ASV krievi būtu bijuši pilnīga niecība! Ka tik atrast kārtējo iemeslu, lai maldīgi sludinātu krievijas varenību, un kā jau krievi stilā nodzerties un piemēslot visu kur šie kājas likuši!
 • SO.
  +4 +4 0

  SO.

  Žēl, ka profesionālus reportierus var tik viegli pārtraukt un izjaukt interviju.
 • Antiglobalisti
  +1 +1 0

  Antiglobalisti

  Piedzērušies urlas.Venreiz ar likumu Latvijā ir jāaizliedz šī Latvijas okupacijas dienas svinības,bet nākamreiz, ja vēl šo urlu dzersanas svetki būs atļauti neaizmirstiet izkārt sēru karogus, un piespraust sēru lentas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl