VIDEO! 17 gadīgais daiļslidotājs Deniss atklāti par ilgām pēc futbola, siera un šokolādes

13 komentāri

Deniss Vasiļjevs ir vārds, kuru dzirdēsim arvien biežāk. Talantīgais puisis no Daugavpils pirms nedēļas Eiropas čempionātā Čehijā uzstādīja otro visu laiku augstāko rezultātu mūsu valsts vēsturē – ieguva septīto vietu vīru programmā daiļslidošanā. Latvijas Slidošanas Asociācija par viņu saka – tādi slidotāji piedzimstot tikai reizi piecdesmit gados. Šobrīd Deniss dzīvo un trenējas Šveicē pie zelta medaļnieka Stefana Lambjēla un videosarunā ar TV3 ziņām stāsta, cik ļoti pusaudzim pietrūkst “normālas” dzīves.

Deniss uz slidām nonāca pavisam nejauši. Vecāki satraucās, ka bērns pārāk bieži slimo, tāpēc nolēma norūdīt un aizveda uz peldēšanu. Tomēr tur pateica, ka trīsgadnieks vēl ir par mazu, tāpēc nācās meklēt citu nodarbi. Daugavpils ledus hallē tajā brīdī tieši komplektēja mazo slidotāju grupiņu. Deniss pamēģināja un palika.

Mamma Regīna atceras, ka Deniss reiz gan esot ieģērbts hokejista formā, pastāvējis dažas minūtes, bet tad teicis – nē, dodiet man manas slidas!

Foto

Tagad Denisam ir 17 gadu. Kopš vasaras viņš dzīvo un trenējas Šveicē pie izcilā trenera un zelta medaļnieka Stefana Lambjēla. Pirms dažām dienām abi Eiropas čempionātā izcīnīja augsto septīto vietu. Un tas – pēc tam, kad vasarā Denisam teica, ka viņš vairs neslidos.

Puisis bija satraumējis cirksni un augšstilbu, nevarēja veikt asas kustības ar kāju. Nācās ārstēties Kanādā. Tikai šoruden abi ar Stefanu sāka visu no nulles. Deniss nebija lēcis 12 nedēļas, bet tagad ir vēl labāks nekā pirms tam.

Kad sazvanāmies, mums ir atvēlēts pavisam īss laiks, jo Denisa diena Šveicē saplānota pa minūtēm. Tas, ko septiņpadsmitgadnieks varētu saukt par ”normālu dzīvi”, Denisam ir svešs.

Skaties pilno interviju ar Denisu šeit:

TOP komentāri

 • urmaniac13@swen.it
  +11 +11 0

  urmaniac13@swen.it

  Deniss is not only a great athlete, but also an incredible artist at the same time, one of the few skaters who bring me such intense emotions and fill my heart with so much joy - just like his Swiss mentor Lambiel. He is what figure skating is all about, how it should be. I wish him all the best, even though I am not a Latvian, I am immensely proud of him, I watched and followed him with affection for 2 years, since when he was about half as tall! - Licia from Italy
 • Oskars Šmeliņš
 • Krista Želnina
  +9 +9 0

  Krista Želnina

  PALDIES TV3 par šo super jauko interviju! Milzu prieks, ka mums beidzot daiļslidošanā ir TIK liels talants. Veiksmi un izdošanos!
  P.S - Būsim arī uz vietas Helsinkos un atbalstīsim ;)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl