VID vēlas, lai bankas ziņotu par privātpersonu kontiem, kuros apgrozās iespaidīgas summas

Komentāri

Ja jūsu kontā apgrozās gana daudz naudas, bankai par to ir jāziņo nodokļu inspektoriem – tādu kārtību Latvijā grib ieviest Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Cik daudz naudas tiktu uzskatīts par ”gana daudz”, pagaidām vēl precīzi netiek saukts, bet tā nebūtu par 10 000 eiro daudz lielāka summa. Komercbanku asociācijā pret šo ieceri protestē, jo tādā veidā par krāpniekiem netieši tiek nosaukti arī cilvēki, kuri ir godīgi, bet vienkārši labi pelna.
Bankām ar likumu būtu jānosaka pienākums regulāri informēt Valsts ieņēmumu dienestu par visām fiziskajām personām, kuru kontos gada laikā apgrozās gana lielas summas. Tā uzskata dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone, kura cer tādā veidā tikt pie spēcīga ieroča cīņai ar naudas atmazgātājiem un aplokšņu saņēmējiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Konkrēti, cik lielai summai caur kontu būs jāiztek, lai nonāktu zem ieņēmumu dienesta lupas, gan vēl nav skaidrs. Bet Pētersone skaidro, ka tā būtu tuvāka desmit nekā simts tūkstošiem eiro gadā. Ar līdzīgu ieceri ieņēmumu dienests nāca klajā jau pirms diviem gadiem, bet toreiz tā izgāzās aso finanšu nozares protestu dēļ. Pašreizējā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola šādai iecerei tagad sola politisko atbalstu.

Latvijas Komercbanku asociācija par VID ieceri nav sajūsmā. Valsts jau tā saņem milzīgu apjomu informācijas par iedzīvotāju finansēm no dažādiem avotiem, tik vien kā jāprot tikt ar to galā. Turklāt ieņēmumu dienesta gribētajai kārtībai ir arī kāds nepatīkams ētisks aspekts.

Jāpiebilst, ka aprīlī spēkā stājās prasība bankām rūpīgāk kontrolēt politiski nozīmīgu personu darījumus. Arī par to publiskajā telpā raisījās asas debates.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl