VID vadītājs: Kandidāti vērtē sociālie partneri

Pievienot komentāru
VID vadītājs: Kandidāti vērtē sociālie partneri
LETA

Pirms likt uz valdības galda izšķiršanos par Ingu Koļegovu kā Valsts ieņēmumu dienesta vadītāju finanšu ministrei būtisks ir ne tikai premjera un koalīcijas, bet arī valdības partneru viedoklis. Vai Koļegovai būs uzņēmēju atbalsts?

Daudzos jautājumos mūsu viedoklis sakrīt, – tāds iespaids pēc tikšanās ar darba devēju konfederācijas, brīvo arodbiedrību un pašvaldību savienības pārstāvjiem bija radies Valsts vides dienesta vadītājai Inga Koļegovai, kura kā vienīgā no uzrunātajiem ierēdņiem piekritusi kandidēt uz Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatu.

Uz tikšanos ar sociālajiem partneriem Koļegova bija ieradusies kopā ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu, kura gala lēmumu par Koļegovas virzīšanu VID vadītājas amatam sola pieņemt nākamnedēļ. Pašai Koļegovai šķiet, ka uzņēmēju atbalsts viņai būs.

Gan darba devēji, gan ņēmēji vēlas, lai jaunais VID vadītājs turpinātu iesāktās reformas.

Šodien Koļegova tikās arī ar lielākās uzņēmēju organizācijas – Tirdzniecības un rūpniecības kameras – padomi. Plānotās stundas vietā saruna ilga divas.

Vienlaikus Jānis Endziņš uzskata, ka jebkuram vadītājam būs grūti padarīt iestādi efektīvāku, ja viņam netiks dota lielāka rīcības brīvība un arī maksāta lielāka alga.

Atbalstīt vai neatbalstīt Koļegovas kandidatūru, – par savu izšķiršanos gan Tirdzniecības un rūpniecības kamera, gan sociālie partneri sola finanšu ministri informēt pirmdien.

Video