VID vadītāja krēsls pagaidām paliks tukšs! Koļegovai jāpārliecina koalīcija un premjers

Pievienot komentāru
VID vadītāja krēsls pagaidām paliks tukšs! Koļegovai jāpārliecina koalīcija un premjers
FOTO: LETA

Galu vēl neredz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja apstiprināšanai. Pagaidām vienīgā pretendente uz šo amatu – pašreizējā Valsts vides dienesta vadītāja Inga Koļegova – neskaitās kā oficiāla kandidāte.

Finanšu ministrei vēl jāpārliecinās par Koļegovas gatavību kandidēt šim amatam, kā arī viņa vēl jāapstiprina premjerministram, kurš pašlaik ir atvaļinājumā.

Iepriekš izsludinātais konkurss uz VID ģenerāldirektora amatu beidzās bez rezultāta, un, kā šodien paskaidroja  finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, atkārtots konkurss netika sludināts, jo nebija iespējams mainīt spēles noteikumus, proti, solīt labākus darba nosacījumus.

Tāpēc ministrija nolēmusi uzrunāt ierēdņus, un vienīgā aicinājumam atsaukusies pašreizējā Valsts vides dienesta vadītāja Inga Koļegova. Taču arī viņai netiek solīts tūlītējs algas pielikums.

Viss liecina, ka paies vēl dažas nedēļas, līdz tiks apstiprināts VID jaunais vadītājs. Tad Koļegovai jātiekas ar premjeru, kurš pašlaik ir atvaļinājumā. Tikai tad notiks oficiāla Koļegovas izvirzīšana. Līdz tam kandidāti vēlas iztaujāt arī koalīcijas partneri.

Reizniece-Ozola ar Koļegovu vēl vēlas arī pārrunāt šaubīgos jautājumus, piemēram, viņas uzņēmējdarbību un dividendēs saņemtos tūkstošus.

Video