VID vadītāja jaunā alga – 4030 eiro; būs arī piemaksa par kvalitatīvu darbu

1 komentārs
VID vadītāja jaunā alga – 4030 eiro; būs arī piemaksa par kvalitatīvu darbu
F64

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektoru un vadošos darbiniekus gaida algas pielikums. Lai VID varētu palielināt algas, Saeima steidzamības kārtā ir labojusi likumu.

Saskaņā ar apstiprinātajām izmaiņām VID ģenerāldirektora alga būs 4030 eiro, kas tiks papildināta ar piemaksu 60% apmērā par kvalitatīvu darbu.

Patlaban VID vadītāja alga ir starp 2000 un 3000 eiro mēnesī. Likuma izmaiņas tāpat paredz palielināt algu citiem VID darbiniekiem. Pret algu celšanu ieņēmumu dienestā iestājās opozīcijas deputāti.

“Vai tiešām ar šādiem grozījumiem, vienu iestādi izceļot ārpus visām citām valsts pārvaldes iestādēm, mēs radām līdzvērtīgus nosacījumus valsts pārvaldē? Ar ko, piemēram, Iepirkumu nodaļas speciālists Valsts ieņēmumu dienestā ir nozīmīgāks valsts pārvaldes sistēmā par Iepirkumu nodaļas speciālistu robežsardzē, policijā, medicīnas iestādē? Manuprāt, ne ar ko,” uzskata NSL Saeimas frakcijas vadītāja Inguna Sudraba.

VID algu celšana tiek saukta par izmēģinājuma projektu un nākamgad plānots lemt par iespēju palielināt algas valsts pārvaldē kopumā.

Video

1 komentārs