VID vadība jāuztic “cilvēkam no malas”, politiķus mudina uzņēmēju organizācijas

1 komentārs
VID vadība jāuztic “cilvēkam no malas”, politiķus mudina uzņēmēju organizācijas
Foto: LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) joprojām ir satriekts par savas vadītājas Ilzes Cīrules pēkšņo nāvi. To kolektīva vārdā šodien pauda viņas vietniece Dace Pelēkā.

Tieši viņu finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) iecēlusi par lielākās valsts iestādes vadītāja pienākumu izpildītāju. Ministre uzskata, – tas, ka VID negaidīti palicis bez vadītāja, haosu dienestā neizraisīs, un Cīrules sāktās reformas tiks turpinātās.

Jauno VID vadītāju meklēs atklātā konkursā.

Sestdienas rītā saņemtā ziņa, ka spēka pilnbriedā no dzīves aizgājusi iestādes vadītāja Ilze Cīrule, ar kuras atnākšanu saistītas daudzas pozitīvas pārmaiņas, VID kolektīvam joprojām liekas kā ļauns sapnis, no kura grūti pamosties.

Lai arī Cīrule VID ienāca tikai nedaudz vairāk nekā pirms gada, kā “cilvēks no malas” ar pieredzi uzņēmuma vadīšanā, izdarīts esot ļoti daudz. Īsajā laikā izdevies uzlabot iestādes imidžu un saliedēt kolektīvu. To šodien, tiekoties ar finanšu ministri, atzina arī viņas kolēģi.

Taču, par spīti pārdzīvojumiem, lielākā valsts iestāde bez vadītāja palikt ilgi nevar. Pirmdien par VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju iecēla par nodokļu iekasēšanu atbildīgo Daci Pelēko. Viņai  jau ir pieredze iestādes vadīšanā, kad atkāpās Ināra Pētersone.

Cik ilgi Pelēkajai kā pienākumu izpildītājai būs jāvada VID, pagaidām nav skaidrs. Nākamnedēļ finanšu ministrei iecerētas konsultācijas ar Valsts kanceleju par konkursa izsludināšanu uz vakanto amatu.

Reizniece-Ozola neizslēdz, ka aicināt pārņemt VID vadības grožus varētu kādu no esošajiem darbiniekiem, bet tikpat labi priekšroka atkal var tikt dota “cilvēkam no malas”. Tieši to politiķus mudina darīt uzņēmēju organizācijas.

1 komentārs