VID un prokuratūra sola straujāku noziegumu izmeklēšanu un virzīšanu uz tiesu

3 komentāri
VID un prokuratūra sola straujāku noziegumu izmeklēšanu un virzīšanu uz tiesu
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Viena no tieslietu nozares problēmām ilgstoši bijusi prokuroru un izmeklētāju nespēja efektīvi sadarboties. Tādēļ izskatāmo lietu sarakstā prokuratūrā mēdz būt pat desmit gadus veci kriminālprocesi, kuri bieži vien tieši ilgās izmeklēšanas dēļ beidzas ar nosacītiem sodiem.

Lai situāciju mainītu un darbs noritētu raitāk, daļa prokuratūras turpmāk strādās zem viena jumta ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) izmeklētājiem. Šāda iniciatīva nākusi no ģenerālprokurora Jura Stukāna, kurš, stājoties amatā norādīja, ka krimināllietu, tostarp skaļo lietu, izmeklēšanai jānotiek ātri, efektīvi un sabiedrībai saprotami.

“Lai nonāktu līdz spriedumam, apsūdzība ir jāceļ ātri; lai varētu celt apsūdzību, ir jābūt kvalitatīvai izmeklēšanai. Tas ir gan mans, gan Stukāna kunga uzstādījums. Ir bijuši gadījumi, ka notiek ilgstoša sarakste, prokuroram ir jānorāda uz trūkumiem izmeklēšanā, jādod norādījumi, bet, kad šāda sarakste notiek ilgi, un tā nav produktīva, un reizēm ir sajūta, ka abas puses nezina, ko īsti vēlas panākt, jo nav vienota plāna, kā izmeklēt līdz galam,” norāda VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Sagaidāms, ka nākammēnes uz VID telpām pārcelsies arī prokurori, kuri strādā ar organizētās noziedzības lietām.