VID šogad plāno likvidēt vēl 333 amata vietas

Komentāri
VID šogad plāno likvidēt vēl 333 amata vietas
Foto: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule šodien žurnālistiem pavēstīja, ka šogad līdzekļu taupīšanas nolūkā VID paredzēts likvidēt vēl 333 amata vietas. Pagājušajā gadā jau likvidētas 232 amata vietas, tādējādi kopā šajos gados būs likvidētas 565 amata vietas.

VID vadītāja plāno “atbrīvot vairākus tūkstošus kvadrātmetru” nesen uzceltajā ēkā un piedāvāt tur vietu citām valsts iestādēm. Iestāde arī plāno uzlabot komunikāciju un stiprināt komandu. Cīrule akcentēja, ka pagājušais gads atstājis iespaidu uz VID reputāciju un to, kā VID vērtē sabiedrība un klienti. Ņemot vērā skandālus ap VID, klientu uzticība ir mazinājusies. Tāpēc ir jāmaina priekšstati par VID, un iestādes mērķis ir kļūt par klientiem draudzīgāko valsts iestādi Latvijā.

Valsts ieņēmumu dienesta prioritātes šogad būs PVN shēmu un aplokšņu algu apkarošana. Tāpat arī, ņemot vērā lielo papīra patēriņu iestādē, aktīvāk notiks pāreja no papīra dokumentu aprites uz elektroniskajiem dokumentiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodokļu ieņēmumu plāns paredz šogad iekasēt 8,53 miljardus eiro, šodien žurnālistiem sacīja VID ģenerāldirektores vietniece Dace Pelēkā.
Šogad plānotie nodokļu ieņēmumi ir par 6,4% lielāki nekā faktiskie ieņēmumi pērn un par 7,6% lielāki nekā pagājušā gada plāns, informēja Pelēkā.

Lasi vēl