VID sācis kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un “aplokšņu algu” izmaksu kādā autoservisā Rīgā

6 komentāri
VID sācis kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un “aplokšņu algu” izmaksu kādā autoservisā Rīgā
ANDRIUS UFARTAS, F64

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde sākusi kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un “aplokšņu algu” izmaksu kādā autoservisā Rīgā, pavēstīja VID.

Dienestā norādīja, ka, nenomaksājot pievienotās vērtības nodokli, iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, pēc sākotnējiem aprēķiniem valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk nekā 138 000 eiro apmērā.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde Rīgā veikusi septiņas kratīšanas kriminālprocesā iesaistītā autoservisa telpās, personu dzīvesvietās un transportlīdzekļos.

Kratīšanu laikā atrasti un izņemti skaidras naudas līdzekļi, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi – kases sistēma, darba laika uzskaites tabeles, datori un datu nesēji, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

“Veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, tika noskaidrots, ka uzņēmums laikā no 2019. gada marta līdz decembrim par sniegtajiem pakalpojumiem nav izsniedzis darījumu apliecinošus dokumentus, grāmatvedības reģistros nav uzskaitījis darba algas un ir neoficiāli izmaksājis neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu skaidrā naudā septiņiem uzņēmumā reģistrētajiem darbiniekiem. Uzņēmums nodokļu administrācijai arī sniedza nepatiesu informāciju saturošus dokumentus par darba algām,” klāstīja VID.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 218. panta otrajā daļā un 2171. pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm.

Divas persona ir atzītas par aizdomās turētām un tām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Lai tiktu risināti mantiskie jautājumi, juridiskai personai tika piemērots piespiedu ietekmēšanas līdzeklis, kā arī uzlikts arests automobilim un uzņēmuma kapitāldaļām.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Cīņa ar “aplokšņu algām” ir viena no VID šā gada prioritātēm.

6 komentāri