VID: Robežsardzes un Muitas pārvaldes nodalīšana nebūtu pareizākais variants, tas naudu neietaupīs

1 komentārs
VID: Robežsardzes un Muitas pārvaldes nodalīšana nebūtu pareizākais variants, tas naudu neietaupīs
EKRĀNUZŅĒMUMS

“Es neticu kolektīvajai atbildībai,” intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls, komentējot Valsts robežsardzes vēlmi no Muitas pārvaldes daļēji pārņemt kontrabandas izmeklēšanu.

Robežsardze ieceri argumentējusi, ka tas ietaupīs vairāk valsts naudu.

Zukuls gan atzina, “ja ar kādu lietu nodarbojas divas institūcijas vai tiek tā sadalīta, diez vai tas ir pareizākais variants”. Šādā gadījumā varot rasties situācija, ka neviens beigās nav atbildīgs. “Un par to naudas ietaupīšanu – pieredze rāda, ka diez vai, ja ar vienu lietu nodarbojas vairākas institūcijas, ka tas ir lētāk.”

VID Muitas pārvaldes direktors arī noraidīja iespēju, ka robežsardzei ir bažas un neuzticība. “Latvijā vai vispār Eiropas Savienībā neuzticēties kādam kontrolējošam dienestam diezgan muļķīgi, manuprāt, ir. No otras puses, pilnīgi, pilnīgi noteikti varu apgalvot, ka Robežsardze ir stabils mūsu sadarbības partneris tāpēc, ka ikdienā – katru dienu, plecu pie pleca – mēs strādājam kopā ar robežsargiem, viņiem veicot savas funkcijas un Muitas dienestam – savas.”

Saruna ar Raimondu Zukulu