VID reformas: Pētersone skaidro demisijas iemeslus

Komentāri

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone no amata atkāpusies, jo nesaskata perspektīvu uzlabot situāciju valsts pārvaldē.

Par to viņa otrdien, 30. maijā, informēja īpaši sasauktā brīfingā un uzsvēra, ka atlūguma iesniegšana neesot saistīta ar draudiem vai psiholoģisko spiedienu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VID ģenerāldirektore skaidroja, ka patlaban valsts pārvaldē neesot komandas ar kopīgu mērķi, un viņa neredzot veidu, kā iekustināt visu valsts pārvaldi tādam.

Daudzas lietas valsts pārvaldē esot bezjēdzīgas, no kurām daudzas lietas neesot iespējams mainīt. Notiekot tikai plānošana un dažādu dokumentu kaudžu rakstīšana, nevis reālas reformas.

Vairākus gadus bijuši arī solījumi par atalgojuma reformām un pārmaiņām valsts pārvaldē, tomēr tie nav realizēti. Tādējādi nevar prasīt, ka cilvēki ar augstāko izglītību atbildīgi, laipni strādās, pretī saņemot minimālo vai nedaudz lielāku atalgojumu nekā minimālais, šodien norādīja Ināra Pētersone.

Finanšu ministre Dana Reizniece Ozola (ZZS) šorīt ir atzinusi, ka Pētersones aiziešanas gadījumā īsā laikā būs jāmeklē cits VID vadītājs, izsludinot konkursu, kurā varētu pieteikties visi “spējīgākie un godprātīgākie profesionāļi”.

Pētersone dažādos amatos Valsts ieņēmumu dienestā aizvadījusi vairāk nekā 20 gadus.

Šajā laikā viņa pa karjeras kāpnēm virzījusies pakāpeniski. No 1995. gada vairāk nekā gada garumā viņa bija Bauskas nodaļas Audita daļas galvenā nodokļu inspektore, bet pēc tam kļuva par šīs daļas priekšnieci.

1999. gadā viņa tika iecelta par VID Zemgales reģionālās iestādes Audita daļas priekšnieci, tad ieņēma dažādus amatus Galvenajā nodokļu pārvaldē. Savukārt 2009. viņa kļuva par VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktori.

Pirms nepilniem četriem gadiem Pētersonei tika uzticēts ģenerāldirektores vietnieces amats nodokļu jomā. Bet par ģenerāldirektori viņa piekrita kļūt 2013. gadā, kad no amata atkāpās toreizējā VID vadītāja Nelija Jezdakova.

Savas karjeras laikā Pētersone saņēmusi vairākus Finanšu ministrijas apbalvojumus.

Video

Plašāks Pētersones skaidrojums – LNT Ziņās plkst. 17.50 un plkst. 20!

Lasi vēl