36 komentāri
VID problēmu dēļ pēdējā brīdī atceļ minimālo sociālo maksājumu: būtiski palielinās mikrouzņēmuma nodokli
Foto: LETA

Trīs nedēļas pirms noliktā datuma valdošā koalīcija nolēmusi atlikt minimālās sociālās apdrošināšanas iemaksas ieviešanu. Galvenais iemesls Valsts ieņēmumu dienesta nespēja jau no janvāra to administrēt. Taču, lai nezaudētu sociālajā budžetā jau ieplānotos ieņēmumus ap 20 miljoniem eiro, plānots no 9% līdz 15% palielināt mikrouzņēmumu nodokļa likmi.

Pēc Ministru prezidenta Māra Kučinska ieteikuma lielākā daļa no mikrouzņēmuma nodokļa turpmāk nonāks sociālajā budžetā, kompensējot zaudētos ienākumus no minimālo sociālo maksājumu atcelšanas.
Valsts ieņēmumu dienests savukārt nespēj administrēt daudzos izņēmumus, ko pēdējās nedēļās likumā par minimālajām sociālajām iemaksām iestrādāja Saeimas Sociālo lietu komisija Aijas Barčas vadībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau ziņojām, ka Ministru prezidents Māris Kučinskis pieļāva, ka šī norma varētu tikt atcelta, ja izdosies atrast vienkāršāku mehānismu, kā ieplānot sociālās iemaksas. Pašlaik tiekot diskutēts ar uzņēmējiem, ministriju pārstāvjiem, Saeimas komisijās tiek iesniegti priekšlikumi par izņēmumiem. Premjers norādīja, ka notiks diskusija par šīs normas aizstāšanu ar vienkāršāku un cilvēkiem labāk saprotamu.

Lai nodrošinātu vismaz minimālas sociālās garantijas cilvēkiem, kuru atalgojums ir mazāks par minimālo mēneša darba algu, no 2017. gada 1. janvāra bija paredzēts noteikt minimālo sociālo apdrošināšanas obligāto iemaksu līmeni. Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” paredzēja darba devējam segt starpību līdz noteiktajam obligāto sociālās apdrošināšanas iemaksu objektam pat tad, ja darbinieks nestrādā atbilstošu slodzi. Tagad šis likuma grozījums atcelts.

Plašāk par nodokļu izmaiņām TV3 ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

 • privāts
  +21 +21 0

  privāts

  Nu cik var mainīt, tagad daudzi uzrakstījuši iesniegumus par izstāšanos no MUN, redz šie atkal visu maina,... un ko uzņēmējiem darīt atkal skriet reģistrēties MUN... Uzņēmēji gan nevar kļūdīties, bet šitie maina likumus, kā zeķes :@
 • Niks
  +20 +20 0

  Niks

  Izrādās, ka tas viss nebija vis ar rūpi par sociāli neaizsargātajiem MUN maksātājiem, bet gan ar valsts gribēšanu iekasēt lielākus nodokļus, bet nabaga mikrouzņēmējiem kar makaronus uz ausīm! Cilvēki nevienu neinteresē, tikai - kā no viņiem vairāk noplēst!
 • Raimonds
  +18 +18 0

  Raimonds

  Viņi paši saprot, kā tas izskatās no malas !?? Katrs šāds lēmums sagrauj jau tā zemo uzticības līmeni valdībai un ierēdņiem. Bailes apzināt kāda līmeņa speciālisti pārvalda valsti.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl