VID pastiprina cīņu pret finanšu noziegumiem; vēlas licencēt ārpakalpojuma grāmatvežus

5 komentāri

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vēlas panākt, lai ārpakalpojumu grāmatveži aktīvāk ziņotu par aizdomīgiem darījumiem, kas varētu liecināt par klientu plāniem “atmazgāt naudu”.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas likums jau sen paredz, ka par aizdomīgiem darījumiem jāziņo ne tikai bankām, bet arī ārpakalpojuma grāmatvežiem, nekustamo īpašumu aģentiem un vēl vairāku pakalpojumu sniedzējiem.

Tomēr Latvijā šīs jomas ilgstoši bija nesakārtotas un ziņošana īsti nevedās, bet centieni kaut ko mainīt atdūrās pret politiķu iebildumiem.

Situācija krasi mainījās tikai pēc naudas atmazgāšanas novēršanas komitejas “Money-val” draudiem šogad. Ārvalstu eksperti iesaka ieviest grāmatvežu un citu minēto nozaru licencēšanu. Šo ieteikumu atbalsta arī šo nozaru asociācijas un VID, jo ārpakalpojumu grāmatvežu skaits ir ap 7000.

Agnese Rudzīte
VID NILLNP direktore

Virzāmies uz licencēšanu tieši, lai saprastu, kāpēc Latvijā ir tik daudz ārpakalpojuma grāmatvežu sniedzēju, kas īsti nav izskaidrojama VID, dažādu statistiskas datu griezumā vērtējot, ko tad patiesībā dara, jo Latvijā nav tik daudz uzņēmumu, kam nepieciešami šie ārpakalpojuma grāmatveži.

Turklāt licencēšanas laikā būs iespējas novērtēt arī grāmatvežu profesionālās zināšanas, kuru līmeni jau ilgstoši kritizē arī paši amata brāļi.

5 komentāri