VID noraida melu detektora izmantošanu negodprātīgo darbinieku pārbaudēm

1 komentārs
VID noraida melu detektora izmantošanu negodprātīgo darbinieku pārbaudēm
FOTO: LETA

Finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai iesniegtajā iespējami negodprātīgo Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieku sarakstā iekļauti 29 darbinieki.

Finanšu ministre uzdevusi VID vadītājai Inārai Pētersonei līdz 1.maijam nodrošināt, ka tie darbinieki, uz kuriem kritusi nopietna aizdomu ēna, dienestā vairs nestrādā. Situāciju analizē arī KNAB.

VID kategoriski noraida publiskajā telpā izskanējušo informāciju par iespējamo poligrāfa jeb melu detektora izmantošanu iespējamo.

”Vēršam uzmanību, ka tāda metode no VID vadības puses nekad nav tikusi un arī šobrīd netiek nedz vērtēta, nedz pieļauta,” atklāj VID pārstāvji.

Saeimas Budžeta un finanšu komisijas sēdē, atbildot uz Imanta Parādnieka jautājumu, VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone norādīja, ka viņa ir informēta par finanšu ministres sarunu ar ASV vēstniecības pārstāvjiem, kuri no savas puses ir apliecinājuši gatavību uzrunāt ASV nodokļu administrāciju, lai tā nepieciešamības gadījumā sniegtu atbalstu Latvijas nodokļu administrācijai.

VID arī norāda, ka publiskajā telpā izskanējusi nekorekta informācija, kas saistīta ar finanšu ministrei iesniegto VID darbinieku izvērtējumu, kuriem būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība.

”Atkārtoti atgādinām, ka finanšu ministrei iesniegtajai informācijai ir noteikts slepenības statuss. Tas nozīmē, ka nedrīkst publiski tikt izpausts nedz tās saturs, nedz apjoms. Tādējādi arī vakar Saeimas Budžeta un finanšu komisijas sēdē izskanējušie skaitļi ir tikai un vienīgi minējumi un pieņēmumi. Nevienā brīdī netika un arī turpmāk netiks publiski izpausts un komentēts faktiskais iesniegtās informācijas apjoms vai saturs,” piebilst VID pārstāvji.  

1 komentārs