VID: minimālās algas maksātāju nākamais saraksts tiks publiskots 25. martā

0 Komentāru
VID: minimālās algas maksātāju nākamais saraksts tiks publiskots 25. martā
Foto: LETA

“Vēl ir pavisam, pavisam maz laika līdz tam brīdim, kad būs šis te saraksts atjaunotā versijā pieejams Valsts ieņēmumu dienesta mājas lapā,” tā intervijā “900 sekundēm” norādīja VID ģenerāldirektora vietas izpildītāja Dace Pelēkā.

“Sarakstam pilnīgi noteikti ir preventīvs raksturs, tas nav nekāds kauna stabs, tas nav sodīto uzņēmumu saraksts vai kaut kas tamlīdzīgs,” uzsvēra Pelēkā.

VID ģenerāldirektora vietas izpildītāja arī piebilda, ka šis saraksts neesot “cīņas ierocis”, lai apkarotu ēnu ekonomiku, aplokšņu algu problēmu vai nodokļu nenomaksāšanu. Tomēr VID cerot, ka tam būs pozitīva ietekme.

Nākamajā sarakstā būšot atsevišķi izdalīti uzņēmumi pēc uzņēmējdarbības formām. “Lai būtu vairāk vienkopus šie te konkrētie uzņēmējdarbības subjekti, kas ir savā starpā vairāk salīdzināmi,” papildināja Pelēkā.

VID pārstāve arī norādīja, ka šogad Latvijas iedzīvotāju interese par iespējām atgūt līdzekļus par attaisnotajiem izdevumiem ir lielāka nekā pērn. Kopš 1. marta saņemtas jau gandrīz 350 000 deklarāciju, kas ir par gandrīz 30% vairāk.

Martā VID iedzīvotājiem ir atmaksājis vairāk nekā 25 miljonus eiro.

Pelēkā arī atzīmēja, ka lielākā daļa deklarāciju iesniegtas elektroniski, kamēr papīra formāta iesniegto deklarāciju īpatsvars veido apmēram 8%.

Saruna ar Daci Pelēko

Atgūt pārmaksāto ienākuma nodokļa daļu var personas, kuras iepriekšējos gados ir maksājušas iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Personām, kurām gada ienākumu deklarācija jāsniedz obligāti, tās ir jāiesniedz laikā no 1.marta līdz 1.jūnijam, savukārt iedzīvotāji, kuriem gada ienākumu deklarācijas iesniegšana nav obligāta, deklarāciju par pagājušo gadu var iesniegt jebkurā laikā līdz 2021. gada 16. jūnijam.

Brīvprātīgi gada ienākumu deklarāciju var iesniegt iedzīvotāji, kuri neveic saimniecisko darbību un vēlas iesniegt gada ienākumu deklarāciju par 2017. gadu, lai saņemtu atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem un to nodokļa pārmaksu, kas izveidosies, piemērojot diferencēto neapliekamo minimumu.

Šogad deklarācijas iesniegšanas un attaisnoto izdevumu atmaksas nosacījumi ir tādi paši kā pērn. Tāpat visa 2018. gada laikā vēl var pieprasīt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli arī par 2015. un 2016. gadu, bet līdz 2018. gada 16. jūnijam – vēl arī par 2014. gadu.

0 Komentāru