VID lūdz sākt kriminālvajāšanu par aplokšņu algu izmaksu apsardzes uzņēmumā

1 komentārs

Valsts ieņēmumu dienests (VID) prokuratūrai nodevis kriminālprocesu pret diviem vīriešiem par izvairīšanos no nodokļu nomaksas kādā apsardzes uzņēmumā. Valsts budžetam nodarīti vairāk nekā 100 000 eiro zaudējumi. Shēmas organizators bijusi kāda augsta ranga Valsts policijas amatpersona.

Kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas kādā apsardzes uzņēmumā VID Muitas un nodokļu policija uzsāka 2017. gadā. Latvijas Televīzija tolaik ziņoja, ka krāpšanās notikusi firmā “Verge”. Apcietināti divi cilvēki, no kuriem viens – bijušais Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Zemgales iecirkņa priekšnieks Rolands Strauts – bijis shēmas autors. Apsardzes kompānija nodarbinājusi apmēram 80 cilvēku, par kuriem netika maksāti nodokļi, bet algas, lielākoties, dotas aploksnēs.

“Šis gadījums ir diezgan interesants, jo arī pat minimālās algas brīžiem maksātas netika. Šie cilvēki tika nodarbināti diezgan necilvēciskos apstākļos. Izmantojot situāciju, ka daļa darbinieku bija pensionāri un invalīdi, tad pie mazākiem pārkāpumiem šī samaksa, stundu likme, tika samazināta vairākas reizes,” uzsver VID Nodokļu un muitas policijas direktors Kaspars Podiņš.

Noziegumi veikti vismaz gadu, un tā laikā valsts budžetam nodarītie zaudējumi pārsniedz 117 000 eiro.

“Konkrēto aizdomās turamo personu īpašumi ir arestēti, kā arī ir uzsākts piespiedu ietekmēšanas līdzeklis pret juridisko personu, tā ka, es domāju, ka vismaz daļēji šādā veidā varēs kompensēt nodarītos zaudējumus valstij,” turpina Podiņš.

Lieta nodota Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

1 komentārs