VID jaunā ēka; Milzu izmaksas valstij un nesakārtota infrastruktūra

0 Komentāru
VID jaunā ēka; Milzu izmaksas valstij un nesakārtota infrastruktūra
FOTO: LETA

Jaunās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ēkas Talejas ielā, Rīgā, nomas maksa un komunālie pakalpojumi izmaksās krietni vairāk nekā iepriekš maksāts par 14 VID objektu uzturēšanu. Darbinieki, kuriem jaunajā ēkā jāstrādā, uz to jau pārvākušies. Tikmēr infrastruktūra ap miljoniem vērto ēku vēl joprojām līdz galam nav sakārtota.

77 miljonus eiro vērtās VID ēkas noma un uzturēšana ik gadu valstij izmaksās vēl desmit miljonus eiro. To šodien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijai atklāja VID vadība. Šī summa divas reizes pārsniedz to, kas iepriekš maksāta par 14 VID objektu uzturēšanu. Tā esot liela, bet ne visu varot mērīt naudā.

Samazināt septiņus miljonus eiro dārgo nomas maksu, kas veido lauvas tiesu no izdevumiem, esot jau par vēlu. Nomas maksu nosakot nekustamā īpašuma buma laikā slēgts līgums.

Tikmēr problēmas sagādā arī sarežģītā piekļuve ēkai. Patlaban īsākais ceļš no sabiedriskā transporta pieturvietas uz ēku ved pa uzbērtu taciņu, kas atrodas uz privātīpašnieka zemes. Parlamentārieši satraukušies, ka taciņu kādu dienu var aizšķērsot žogs. Valsts nekustamie īpašumi mierina, ka tas nenotikšot.

Džentlmeņa dotam vārdam netic Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītāja.

LNT Ziņu sastaptie cilvēki nesūdzas, ka viņiem līdz VID ēkai jāmēro kājām pa uzbērtu taciņu aptuveni puskilometrs. Tomēr tiklīdz piemin lietainu laiku vai sniegu, attieksme mainās.

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītāja sola nākamnedēļ kopā ar kolēģiem iepazīties ar jauno VID ēku klātienē. Tikmēr dienests un nekustamie īpašumi gaida, ka Rīgas dome līdz ziemai pildīs solījumu un gar ielas malu tiks izbūvēta apgaismota gājēju ietve.

0 Komentāru