1 komentārs
VID izstrādās jaunu stratēģiju turpmākajiem trim gadiem
LAURIS AIZUPIETIS, F64

Valsts ieņēmumu dienests (VID) izstrādās jaunu stratēģiju turpmākajiem trim gadiem, informē iestādes pārstāvji.

Turpinot darbu pie VID stratēģijas 2020.-2022. gadam izstrādes, iestādes organizēs domnīcu, kuras ietvaros kopā ar sadarbības partneriem un citām valsts iestādēm tiks apzināts aktuālāko problēmu loks un iezīmēti iespējamie risinājumi.

“Nākamajos trijos gados VID plāno darboties četros stratēģiskos līmeņos – ieņēmumu maksimizēšana, atturošas sodu politikas piemērošana, komunikācijas uzlabošana un klientu apmierinātība, kā arī personāla kompetences attīstīšana un darba procesa pilnveidošana. Domnīcā darbs notiks tematiskajās grupās, atbilstoši iecerētajiem stratēģiskajiem virzieniem. Katrā no tām dalībnieki no privātā un valsts sektora līdzdarbosies, meklējot labākos risinājumus,” skaidroja iestādē.

Domnīcā piedalīsies VID attīstības konsultatīvās padomes, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Ārvalstu investoru padomes Latvijā, Finanšu ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības un Latvijas Zinātņu akadēmijas pārstāvji.

Domnīca notiks nākamnedēļ, 23. aprīlī, no plkst. 13 līdz 16 VID ēkā, Talejas ielā 1, Rīgā.

Šogad februāra sākumā valdība apstiprināja jaunu VID ģenerāldirektori – Ievu Jaunzemi. VID vadītāja pilnvaru termiņš ir pieci gadi.

Jaunzeme līdz šim bija Ekonomikas ministrijas Administrācijas vadītāja, bet iepriekš viņa bijusi valsts sekretāre Labklājības ministrijā. Tāpat potenciālā VID ģenerāldirektore sešus gadus vadīja Konkurences padomi, bet pirms tam bija padomniece Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā. Jaunzeme arī četrus gadus bija ģenerāldirektore Latvijas Darba devēju konfederācijā.